Mikä lienee edullinen ja kohtuullisen nopea tapa matkustaa Riikaan tulevien välipäivien aikana? Täältä Etelä-Pohjanmaalta oli ennen helppo ajaa Tampereelle ja lentää Ryanairilla puoli-ilmaiseksi, mutta ae oli ennen se...
Välipäiviksi Riikaan
16
194
Vastaukset
- Lentäjän Poika
Aja Pohjanmaan pääkaupunkiin Vaasaan ja lennä airBalticilla suoraan Riikaan. Niin helppoa se on.
- Riga
No sinne suuntaan en edes pissi.
- kommentoija1
Riga kirjoitti:
No sinne suuntaan en edes pissi.
Pysy sitten kotona, sulla ei ole vissiin rahaa.
- Riga
kommentoija1 kirjoitti:
Pysy sitten kotona, sulla ei ole vissiin rahaa.
Ajan Tampereelle ja lennän AirBaltic:illa. Rahaa todellakaan ei ole ollut vielä haaskattavaksi asti.
- comment
Riga kirjoitti:
No sinne suuntaan en edes pissi.
Älä pissi minnekään ulkona!
- kapteeni k
Riga kirjoitti:
No sinne suuntaan en edes pissi.
olet siis kielitaidotonkin.
- ???
kapteeni k kirjoitti:
olet siis kielitaidotonkin.
???
- lähdössä helsingistä
No, onneksi nuo puoli-ilmaiste reissut alkaa olla historiaa.
- ihhmettelevä
Kenen onneksi! Kuka siitä hyötyy ,ettei sinne enää pääse halvalla?
Sinäkö? Kerropa mitä iloa sinä siitä saat! - lentomatkaaja
ihhmettelevä kirjoitti:
Kenen onneksi! Kuka siitä hyötyy ,ettei sinne enää pääse halvalla?
Sinäkö? Kerropa mitä iloa sinä siitä saat!Kuka edes viitsii käyttää halpisyhtiöitä? Miksi pitää käyttää? Kysymys on esim. edelliselel kirjoittajalle? Ei tulisi mieleenkään ostaa lippua AB:lta tai muulta vastaavalta. varma ja vastuullinen on aina paras.
- ryryr
lentomatkaaja kirjoitti:
Kuka edes viitsii käyttää halpisyhtiöitä? Miksi pitää käyttää? Kysymys on esim. edelliselel kirjoittajalle? Ei tulisi mieleenkään ostaa lippua AB:lta tai muulta vastaavalta. varma ja vastuullinen on aina paras.
Et siis osannut vastata aloittajan kysymykseen. Miksi auot täällä päätäsi, vaikka asian ei pitäisi sinua koskea kun sinulla ei sitä tietoa tunnu olevan?
- OPSERVS
PENDOLINOLLA HESAAN, LENTOKONEELLA HESASTA TAI LAIVALLA YLI TALLINNAAN JA EUROLUX BUSSILLA RIIKAAN
- Riga
Ehkä, mutta pendo tulee liian kalliiksi (3henkilöä), kannattaa ajaa omalla autolla. Parkkipaikka ei ole minulle ongelma, eikä tuollaisen pätkän ajaminenkaan. Ainoastaan tuossa on matkustamiseen kuluva aika hieman ongelma.
- tavat kunniaan
Johan siinä aikaa kuluu. Eikä isoja kirjaimia, kiitos!
- opserveri
Riga kirjoitti:
Ehkä, mutta pendo tulee liian kalliiksi (3henkilöä), kannattaa ajaa omalla autolla. Parkkipaikka ei ole minulle ongelma, eikä tuollaisen pätkän ajaminenkaan. Ainoastaan tuossa on matkustamiseen kuluva aika hieman ongelma.
SUOSITTLEN, ETTÄ AJAA AUTOLLA HESAAN...JÄTÄÄÄ AUTON JOHONKIN EDULLISEMPAAN PARKKIIN
LAIVARISTELYLIPULLA YLI JA LUXUSBUSSILLA TALLINNASTA RIIKAAN
TURHAN PITKÄ MATKA AUTOILLA
KATSO LUXEXPRESS TAI ECOLINES TARJOUKSET NETISTÄ - riga
opserveri kirjoitti:
SUOSITTLEN, ETTÄ AJAA AUTOLLA HESAAN...JÄTÄÄÄ AUTON JOHONKIN EDULLISEMPAAN PARKKIIN
LAIVARISTELYLIPULLA YLI JA LUXUSBUSSILLA TALLINNASTA RIIKAAN
TURHAN PITKÄ MATKA AUTOILLA
KATSO LUXEXPRESS TAI ECOLINES TARJOUKSET NETISTÄKyllä. Tarkoitinkin vain Pendolino-osuuden korvaamista omalla autolla. Tampereelle olisi vielä lyhyempi matka ja AirBalticilla jos malttaisi mennä, niiin aikaa säästyisi paljon.
Kesällä olisi paljon kivempi matkustella turistibussilla, enkä muuta vaihtoehtoa harkitsisikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821289Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2021088Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä611060Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais12999Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ161978Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103963Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi68876Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍119791- 77725
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t121724