Mulla on ollu käsissä jo muutaman kuukauden ajan kummallista ihottumaa, joka pahenee koko ajan. Illalla ja yöllä on erittäin pahaa kutinaa koko kehossa. Muualla kropassa ei tosin oo yhtä pahoja näppyjä ku käsissä. Auttakaa mitä toi vois olla?
http://i771.photobucket.com/albums/xx354/MERIMIESS/sieni.jpg?t=1352218005
Outoa kutiavaa ihottumaa käsissä
4
503
Vastaukset
- Säynävä
Lääkäriin heti! Näyttää stafylokokki-infektiolta ja tarvitset antibioottikuurin ja paikallista pöpöntappoa, esim. fusidiinia sisältävää voidetta.
- atoopikkotyttö
Suosittelen ihotautilääkäriä. Voi olla ihan atooppista ihottumaakin, mutta näyttäis kyllä siltä, että on joku tulehdus. Lääkäri osaa määrätä hyvät lääkkeet.
- gjhgfhf
NÄyttää syyhyltä.
- märkäruppee
Stafylokolli-eli märkärupipöpön tekemä ilmeisesti ekseemasta levinnyt tulehdus. Antibioottikuurille- se pöpö on veressä kierrossa, voi aiheuttaa ikävyyksiä- alkava vielä menee fucidinilla, mutta selvästi verenkierron mukana sul on kulkeutunut.. Muuten atoopikkojen peruspöpötauteja, ihon kunnosta kantsii huolehtia.
Oma jo aikuinen poikani murkkuna ei aina huolehtinut ja helteillä jotenkin tuota näköä oli poijjaan kädet joskus, kun tuli reissuista äiteen luona käymään... Sit mentiinkin aina tohtorille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607492Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232916- 1421766
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671394- 1301134
- 73827
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707