Alfa 156 vai Saab 95 turbo.Kumman ostan molemmayy siistejä ja kunnossa,mutta alfa oli hiukan nopeampi paikalta lähettäessä.
Alfa vai Saab
4
226
Vastaukset
- ------------>
Jaa'a, se nyt ainakin on fakta että molemmat ovat saaatanan rumia autoja.
- tietoa jos sais
FINNINAAMAN MIELIPITEITÄ EI TÄÄLLÄ TARVITA.
- a siantuntia
ei kanata ostaa noista kunpaakaan vaan enemin vaikka toyta avesis . alfa ssa on paljon vikoja ja saabissakkin ja saabin valitus on lopettu. avesis on laadukkas ja tilava ja hyväa jaa ja taloudelinen ja siinä on hyvä jällen myynti arvo .
- Saab pohjolasta
Saab 9-5 on todella hyvä ja laadukas auto, yksi parhaita premium-autoja. Ei voi verratakaan samanikäisen ja uutena huomattavasti halvemman Avensiksen ominaisuuksia isoon Saabiin.
Joissakin vika/katsastustilastoissakin muistelen 9-5 mallin olevan yksi parhaita!
Saab 9-5:n saa muutettua helposti kulkemaan myös biopolttoaineella eli onko se nyt E85:lla (jos muutosta ei ole vielä tehty). Työkaverini osti Saab 9-5:n 2.3 Tbo bensakoneella ja alunperinkin tehoa siinä mukavasti. Teetti ammattilaisella tuon muutostyön että käy biopolttoaineella myös. Kuulemma oli helppo ja edullinen muutos. Isoksi autoksi kulutus kohtuullinen ja nyt biopolttoaineella vieläkin edullisempi ajaa. En tiedä tekikö muuta muutosta mutta muutostyön jälkeen teho nousi 185 hv:sta 240 hv:aan!
Ja osia saa Saabeihin tulevaisuudessakin.
Eräässä ilmaisessa autolehtisessä on käytetystä Saab 9-5:sta koeajo ja siinä on lainaus eräästä Saab 9-5 mallilla ajavasta:
"Mittarissa nyt 92 tkm ja tämän parempaa maantieautoa en ole ikinä ajanut. Uudet Audi A6:det sun muut eivät pärjää..
..tarjoaa hintaansa nähden tosi hiljaisen ja sivistyneen auton jossa paljon on mietitty käyttäjää ajatellen. Peruskoneellakin pärjää normaalikäytössä kivasti. Suosittelen manuaalia niin bensakulutkin ovat aivan kohtuulliset".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521703906Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813109Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462143Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232093Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?551925TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341- 401270
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251268Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581048Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10758