kaavinnasta

ninnu

kuinka kauan teillä jotka olette joutuneet tekemään abortin, on ollu paikat kipeenä? kun mun pitää tehdä se just kun koulut on alkanu niin kuinkahan kauan joutuu olemaan pois koulusta jne??

2

749

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mari

      Kaavinnasta ei onneksi ole kauaa kipeänä, jos ollenkaan. Yleensä saa vain yhden päivän sairaslomaa ja jos hemoklobiini on kunnossa ei heikota edes. Minulle on muusta syystä tehty useita kaavintoja, jotka ovat sama asia kuin olisi abortti, vain sikiötä ei ollut.

    • heip

      Niin mulle tehtiin eilen abortti,ja paikat kipeenä ehkä jonku tunnin toimenpiteen jälkeen,sen jälkee ei ole oikeastaan tuntunu missään.en tiedä sitten johtuko siitä,et olen jo aikasemmin yhen lapsen pyöräyttäny maailmaan.
      Sairaslomaa itse sain 4 päivää,mikä oli kyllä aika paljon,jotkut saa vähemmän.Riippuu sairaalasta tai hoitavasta lääkäristä.

      Ja kaikille tiedoks,ei se abortti niin paha juttu ole mitä siitä puhutaan. itse pelkäsin kovasti,mutta olikin aika pieni toimenpide,meni vain 20min. nukutuksineen koko touhussa.
      Ja nyt jo siis täysin normaali olo.
      Tsemppiä kaikille samassa tilanteessa oleville! =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      340
      6345
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3786
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      81
      943
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      870
    5. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      816
    6. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      810
    7. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      793
    8. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      67
      779
    9. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      130
      763
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      691
    Aihe