200 vuotta sitten

IÅPJFR

200 vuotta sitten esivanhemmat saapui tänne Ruotsiin. He eivät ole mitenkään rikkaita. Suurin arvo on asenteissa ja arvoissa. Rikkaita emme ole mutta suurin arvo on asenteissa ja arvoissa.

3

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kärpix

      SE oli silloin ja nyt on nyt. Kiva olla "arvokas asenne". Itse suosin kuitenkin mielummin paksua lompakkoa.

      • tositarinoita

        Legendat kertoo tappeluista. Heidät oli jo vangittu. Bretagnen miehet hyökkäsi ja nyujersi porvarisgton viä. Lopulta oli vetäydyttävä' tänne Ruotsiin.


      • huono huumori ei kiitos
        tositarinoita kirjoitti:

        Legendat kertoo tappeluista. Heidät oli jo vangittu. Bretagnen miehet hyökkäsi ja nyujersi porvarisgton viä. Lopulta oli vetäydyttävä' tänne Ruotsiin.

        moria niin ei ole. Olisi kyllä äärettömän hyuonoa huumoria. Joku roti se tarvii olla huumorinkin suhteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      273
      5112
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      51
      4117
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      93
      3609
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2709
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1863
    6. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      19
      1847
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      105
      1697
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      98
      1491
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1085
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      146
      1063
    Aihe