Koskettava.

owawa1

Kenellä on ollut helppo elämä?

ällä viikolla Tastulan vieraana Seitsemäs taivas -ohjelmassa on oopperalaulaja Jorma Hynninen, joka kertoo, kuinka moraali, ihanteet ja usko menivät uusiksi, kun hänen poikansa kuoli aidsiin.

- Jakso on tehty varta vasten isänpäivän ohjelmaksi. Se on niin koskettava isän tarina.

7

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gilla*

      Osanotot Hynnistä kohdanneelle suurelle menetykselle näin jälkikäteen. Tuosta pojan kuolemasta lienee jo useita vuosia aikaa, mutta eihän se oman lapsen menettämisen suru ja tuska koskaan täysin katoa mihinkään.
      Jos Tapsan fanit olisivat yhtä kusipäisiä kun Tapsan vastustajat niin he alkaisivat nyt ilkkua Jorma Hynnisen vastonkäymislle, kuten Tapsan vastustajat ovat tehneet silloin kun Tapsalla on jotain vastoinkäymisiä ollut. Ymmärtämystä on ollut turha heiltä odottaa.

      • Annu.

        Hohhoijaa... siinä taas yksi puheenvuoro...! Ääliö.
        Onhan omaisen ja peräti oman lapsen kuolema aivan eri luokkaa oleva vastoinkäyminen eikä sitä voi verrata Tapsukan koulu ja muihin temppuiluihin mistä täällä ollaan kirjoitettu.


    • "Jakso on tehty varta vasten isänpäivän ohjelmaksi. Se on niin koskettava isän tarina."

      Toi ohjelma on tullut kyllä jo aikaisemminkin telkkarista.

    • Satutäti J
    • No niin kai se oli sitten eri ohjelma, mut mistä noita ohjelmia kaikkia ulkoa muistaa kun kymmeneen kertaan samat höpötykset käy höpöttämässä ties missä ohjelmissa.

    • Satutäti J

      Aijaa, että Hynnisen henkilökohtainen tragedia on höpötystä. Tuo kertoo sinusta paljon.

    • ryhtiä keskusteluun

      Eikö tällä palstalla pitäisi puhua Tapani Kansan musiikista ?

      Mitä hemmettiä täällä jotkut jauhaa aina Hynnisestä, vaikka loistava laulaja onkin?

      Nyt jos koskaan moderaattorin pitäisi toimia ja koko ketju poistaa !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe