Aikataulu hoitoihin

Heips,kun on saaanut ajan lapsettomuuspolille. Onko ensimmäinen käynti jo tulevan hoidon suunnittelu ja päätetäänkö silloin milloin hoito tehdään? Miehellä huonosti liikkuvat siittiöt ja mulla pcos ja hoito suositus icsi. Kaikki verikokeet yms tutkittu..
273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Riippuu missä päin Suomea olet hoidoissa ja oletko julkisella. Pääkaupunkiseudulla julkisella puolella ivf/icsi-jono on puoli vuotta, eli ensimmäisellä käynnillä tutkitaan tai laitetaan jonoon ja sit odotellaan.

Äänestä

Keski-Suomesta ollaan,se käytäntö on varmaan että noin puol vuotta joutuu vielä odotteleen,no sitä jännätään sitten ens viikolla mitä siellä sanotaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


udsuhfo kirjoitti:

Heips,kun on saaanut ajan lapsettomuuspolille. Onko ensimmäinen käynti jo tulevan hoidon suunnittelu ja päätetäänkö silloin milloin hoito tehdään? Miehellä huonosti liikkuvat siittiöt ja mulla pcos ja hoito suositus icsi. Kaikki verikokeet yms tutkittu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu