ccc

n-gage on ihan paska pelikone hankkiikaa vaikka kannettava tietokone mielemmin saatte melkein samaan hintaa, miettikäähän luuserit sitä, eihän sillä voi edes puhua kunnolla
3316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

N-Gagella puhiminen on yllättävän helppoa eikä sivuttain puhelimeen puhuminen ole minunsta yhtä sen vaikeampaa kuin tavalliseen kännykkään puhuminen ja siinä on myös HF kaijutin sillä on tosi helppo puhua.

Äänestä
  • Jos Cc tarkoittikin että hänellä on puhevamma joka vakavissaan hankaloittaa N-gagen kuin myös muiden puhelimien käyttöä. Kiukuspäissään sitten turhautuneena valitti juuri N-gage keskustelu palstalle. =P olkaamme siis ymmärtäväisiä.

    Äänestä

  • Guardian83 kirjoitti:

    Jos Cc tarkoittikin että hänellä on puhevamma joka vakavissaan hankaloittaa N-gagen kuin myös muiden puhelimien käyttöä. Kiukuspäissään sitten turhautuneena valitti juuri N-gage keskustelu palstalle. =P olkaamme siis ymmärtäväisiä.

    Juuri niin!
    Olen terapeutti ja tiedän tällaisista asioista... ;)
    Puhevammaisia ei saa mollata. He voivat saada traumoja loppuiäkseen eivätkä välttämättä uskalla puhua ollenkaan! Heillä on vaikeuksia puhua varsinkin kännyköihin. Heidän aivonsa eivät riitä tajuamaan kännykässä puhumista,että miten voi puhua jollekkin joka on niin kaukana joten he yrittävät pähkäillä asiaa ja se hankaloittaa hyvin paljon heidän puhumistaan kännykällä.
    He voivat olla hyvinkin ärtyneitä ja silloin he purkaavat vihaansa. Tässä näitte juuri yhden esimerkin!


    P.S: N-Gage on minunkin henkilökohtainen suosikkini ja minä oikeastaan pidän tavasta jolla siihen kuuluu puhua. Se on erikoinen. Mutta se ei kuitenkaan herätä huomiota mitenkään erityisesti.
    Korkeintaan joku voi vain katsoa,että: Haa! Tuollakin on Nokia N-Gage! Se on hyvä kännykkä.

    Puhevammaiselle:
    MUISTA!: Se ei ole sinun vikasi,että sinä olet puhevammainen! Älä anna sen lannistaa! :)))))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ccc kirjoitti:

n-gage on ihan paska pelikone hankkiikaa vaikka kannettava tietokone mielemmin saatte melkein samaan hintaa, miettikäähän luuserit sitä, eihän sillä voi edes puhua kunnolla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu