Eli tollanen auto kyseessä.joku perhana olu yön pimeinä tunteina naarmuttanut puoliautoa ikävänsyvillä narmuilla (että nyt ********!)..
Asia on edennyt tähän pisteeseen auto käynyt pörhöllä tarkistuksessa jossa kerrottiin kustannusarvioksi 2300e.
Vakuutus yhtiön mies soitteli vaimolleni tänään ja tarjosi 900e kertakorvauksena ja 2200e lunastukseen auto,onko tämä teidänmielestä kohtuuton tarjous?,autohan menisi kokonaan maalattavaksi ei oikein tuo 900e riitä siihen ja 2200e ei myöskään oikein vastaavaa autoa löydy joka olisi rempattu,jakopässä kaikki uutta myös vaihdelaatikko rempattu kalliilla rahalla.
Mitenkäs teille tai tutuille on tarjottu vastaavista vehkeistä kerta/lunastuksummaksi
nissan primera td p11 facelift vm2000 Vakuutuskysely/lunastus
2
191
Vastaukset
- villee3
Kyllähän tuo maalautus tahtoo maksaa, omaan 2003 almeraan maksoi konepellin maalautus vakuutuksen piikkiin 900€, kun lestaäpärät oli vasaralla tms siihen lyöneet. Et kertonu paljonko primmullasi on ajettu, ja onko pakuksi rekisteröity ym. Esim nettiauton id: 5262293 auto vastaa hyvin tuota keskiarvoa (2200-2300€) Eli lunastusarvo on kohdallaan. Mutta eihän ne vauhtiviivat hidasta kulkua, eli joko auto lunariin, tai lepposin mielin ajelet naarmujen kera..
- uno mirafiori
jees. kertakorvaus. ja viet vaikka ammattikoululle maalattvaks. tai sitten elät naarmuilla. Peitä vaikka koritarroilla, vauhtiviivoilla tms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain34412128Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15711174Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2796532Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555327Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1913799- 1763603
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin602651Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1492226Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov131894Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi181781