Vectra ei käynnisty

Vectrasta kuului ajaessa kummaa helinää, ihan ku joku metalliosa ois ollu irti.Sammutin auton, eikä se sen jälkeen käynnistyny.Missä vika?
3710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..laittaa viestiin vähän tietoja autosta esim. vuosimalli, moottorin koko, bensa/diesel, ajokilometrit jne.

Josko sitten joku osaisi tarttua ongelmaasi.

Äänestä
  • Vectra 2.0 CDX 16V vm94,
    Mittarilukema 200000km...

    Sattuuko joku tietämään? Starttimoottori vai virranjakaja vai...

    Äänestä

  • Eikku kirjoitti:

    Vectra 2.0 CDX 16V vm94,
    Mittarilukema 200000km...

    Sattuuko joku tietämään? Starttimoottori vai virranjakaja vai...

    Pyörittääkö ees startti? Mites jakopää, koska hihna ja tykötarpeet on vaihdettu?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eikku kirjoitti:

Vectrasta kuului ajaessa kummaa helinää, ihan ku joku metalliosa ois ollu irti.Sammutin auton, eikä se sen jälkeen käynnistyny.Missä vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu