Martina eilen TV:ssä

haastateltavana Eskon kanssa jossain Enbuske-ohjelmassa.
Oli räjähtäneen näköinen ja naama jotenkin muovinen ja huulet aivan uskomattomat limput.

Naamataulun iho muistutti balsamoitua. Eloton.

Jotenkin oli aika vaisu ja poissaoleva?
291393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

VOI KAUHEETA!!!

Äänestä
  • Todella kauheeta, aivan kuin suoraan patologianlaitokselta. Kyllä peljästyin!

    Äänestä

Kuin vahattu se naama. Kerrassaan karsea eloton näky.

Äänestä
  • Oliko naama kuin Leninillä mausoleumissaan?

    Äänestä

  • Muumionaamari kirjoitti:

    Oliko naama kuin Leninillä mausoleumissaan?

    Missäs kohtaa tuo Esko on käynyt klyyvariaan pienentämässä, kohtahan sillä on ihan supisuomalainen nöpönenä, jos vielä siitä lisää vuollaan pois.

    Äänestä

normaalisti tyyppi ei tsiikaa sellaisia ohjelmia joissa esiintyy tyyppejä joita ei diggaa, ei kuuntele sellaisen musaa, ei kuuntele ohjelmia radiosta, lue lehdistä kyttää blogeja 24 reaali,,, miksi katsoit jos tiesit että tänään on sellaisia tyyppejä joista et pidä.. aika ristiriitaista aika puolestaanpuhuvaa...
Toisten ulkonäön arviointi ei ole asiallista eikä kypsää, hyvin koulutettu, elämää nähnyt hnekilö ei alennu sellaiseen. Ihmiset muuttuu, vanhenee ihan joka ikinen,mitä sitten, vertaile vaan kaikkien ihmisten kuvia 5 vuodenkin väliajoin ,siitä näkee muutoksen.
Kierrä maailmalla, käy jetseteissä, slummeissa katso väkivaltaa ja nälänhätää ,,, sivisty ja kasva,, olet jonninjoutava tyhmä tuulitunnelipääää... mikä myötähäpeä,, tuolaisten ämmien vuoksi täällä on paha ihmisten olla.
Pönkität vain omaa itsetuntoa kun olet tyytymätön elämääsi ,itseesi, käyt kamppailua milloin mistäkin...hnaki apua heti... muutu, kehity, että sua voisi katsoa ylös eikä alas, olisit elämää suurempi ihminen...

Kun oikein räkyttää rakkina, ties miten jumala rankaise vielä, ties mikä rintasyöpäpotilas olet ja ukkos jättää sut kun tissit puuttuu tai olet sairauden näköinen kärsivä jolla ei ole mistään ulkonäöstä tietoa, tai vammaisena vatkaat päätäs pyörätuolissa yhden auto-onnettomuuden jäljiltä, joten supummalle suuta ja järki käteen.
Pilkka voi osua rajusti omaan nilkkaan...elämässä on taikaa, varo vain

Äänestä
  • Anneko se on taas vauhdissa...

    Äänestä

  • Läpäläälää kirjoitti:

    Anneko se on taas vauhdissa...

    Anne oli fb-sivullaan antanut ihmisille elämänohjeita. "Antakaa toisillenne anteeksi...". Normaali ihminen sanoisi "Annetaan toisillemme anteeksi..." Hän ilmeisesti luulee olevansa jonkunsortin jumalolento, jolla on oikeus neuvoa muita. MINÄ MINÄ MINÄ terapaioin, opetan, neuvon, tiedän, olen fiksu jne... Omasta mielestään. MEillä muilla on hieman erilainen käsitys hänen kyvyistään. Ei tarvitse kuin katsoa hänen lapsiaan, niin näkee, kuinka pihalla tuo Anne oikeasti asioidensa kanssa on. Näkee rikan toisen silmässä, mutta eisitä kauheata karahkaa omassaan. Huono juttu hänelle (ja hänen läheisilleen). En ihmettele, että miehet on jättäny, kun toisella on noin kauhea pätemisentarve.

    Äänestä

  • äläs yritä provosoida siideri mummon haukkujia. Et ole kuitenkaan AA. Ei se joka kerta kirjoita "elämää nähnyt hnekilö" :D :D :D

    Äänestä

  • Kuin myös sinulle voi pilkka osua ja pahasti joten lopeta kun kaikki tietää kuka olet ja on tuo elämä jättänyt pahat jäljet sinullekin sori vaan!Katsoin urheiluruudusta miten raikas ja kaunis ja luonnollinen on suomen ylpeys Kiira!Ei ole silikoneja eikä potoksi turpaa mutta jumalaisen kaunis nainen johon ei mahdollisuutta ketä hnelkilöä tuliyunelia yrität mainostaa!Opettele vanha nainen suomenkielen kirjoitus!Minulle toivottavasti ei tule sitä rintasyöpääkään kun ei ole noita rintojakaan kun kaksi mollukkaa haaroissa!

    Äänestä

  • Onko jumala linseyt lohanit kaveri? Tarinoissasi tuntuu seikkailevan useampikin satuolento. Osuuko niin pahasti, jos on uudet knekät. Mistä ihmeen taiasta hourailet, lopeta jo se satukirjojen lukeminen.

    Äänestä

  • Othetaanho mamhat sitheri?

    Äänestä

  • Sot sot eip arvostella kun martta käy jokaisen lapsen kunniaksi Tallinnassa ja tuliaisina taas silikonia litra ja potoksia posket pullollaan ja sitähän se on lapsiperheen äitirukan elämä!VOI VOI OTAN OSAA!Mutta sittenhän on taas taivas rajana miesmarkkinoilla?

    Äänestä

  • Läpäläälää kirjoitti:

    Anneko se on taas vauhdissa...

    Ei kun koulutetuu hnekilö hhaaaa joka ei osaa kirjoittaa.... hnekilö juu totta tosiaan varsinainen hnekilö joka munaa itsensä mennen tullen, hei hei hnekilö, meneekö tuo viiksi tänään onnittelemaan isäänsä - lastensa vaaria, onhan hän tärkeä HNEKILÖ...

    Äänestä

niinikö

Äänestä

Joillekin tuntuu olevan epäselvää tämä nykyajan reality-viihde. Ei reality-tähtiä ja -ohjelmia seurata, koska ihaillaan niiden henkilöitä. Ei niitä alunperin edes tehdä siinä tarkoituksessa, että luotaisiin todellisia tähtiä. Ohjelmia seurataan, koska halutaan tuntea olevan jonkun/joidenkin yläpuolella ja muuten vaan kauhistella esiintyjien edesottamuksia. Siitä reality-pellen roolista ei sitten ihan helpolla myöhemmin pääse eroon. Ihan sama missä esiintyy ja mitä tekee, niin ihmiset näkevät tapaukset tyyppeinä, joille heillä on oikeutus naureskella ja irvailla. Ja miksei yleisö kokisi niin, koska tapaukset ovat itse siihen asemaan itsensä asettaneet? Vai ovatko todellakin olleet niin naiveja, että ovat kuvitelleet saavansa ohjelmien kautta ihailevaa julkisuutta?

Toki minuakin ällöttää nämä 24/7 stalkkaajat ja pidän heidän käytöstään häiriintyneenä. Toivottavasti Marttiina ja Esko edes sen verran viisastuisivat, että eivät houkuttelisi käytöksellään noita stalkkaajia lastensakin perään? Ihan saavat itseään syyttää, jos niin tapahtuu, kun naiviudesta ei enää heidän kohdallaan voi olla kysymys. Sen verran heillä jo on julkisuudesta kokemusta.

Äänestä

Jos toi hullu on Anne, niin jo on Martinan äiti todellakin pimeä....

Äänestä

Täysin turha esiintyminen, kun eivät juuri mitään sanoneet, saati uutta asiaa ollut.

Äänestä

missä linkki?

Äänestä

Mun kävi sääli Eskoa, se ie edelleenkään pystyny kattoon maran päälle ja toisteli samaa kaavaa. "Eron jälkeen oli kyl vaikeeta, VAIKKA hyvähän se nyt ajatellen se ero oli..."
Taitaa Esko tykätä marasta vieläkin.

Äänestä

Eskosta huokui vastenmielisyys Martinaa kohtaan. Ja pelko.
Enkä yhtään ihmettele.
Koko "haastattelu" oli surkuhupaisa, selvästi joku oikea julkku perusi tulonsa ja kiireellä jotain täytettä ohjelmaan.
Sitten joku Mara Esko, viimeisenä ohjelmassa, heille annettiin muutama minuutti aikaa ja siinä oli.
Nolo.

Äänestä

Esko varmasti nyt näkee todellisuuden, mikä mara on ja näky ei ole kaunis. Pakkohan eskon on maran kanssa pärjätä, koska maran hankalaksi heittäydyttyessä on suhde vikiin vaarassa. Maran kaltaiset ihmiset on mestareita löytämään ihmisen heikon kohdan, jolla pyrkiä manipuloimaan. Ehkä oli jopa on eskon onni, että pääsi steppun takia marasta eroon. Varmasti sattui, mutta muuten ei olisi eroon niin helposti päässyt. Kuten on steppun kohdalla nähty. Mara on kuin iilimato ja tekee kaikkensa, jotta pystyisi pakottamaan toisen tahtoonsa. Toivottavasti viki ja uusi lapsi ei peri maran häirikkögeenejä.

Äänestä
  • Paljon on onneksi myös lapsenkasvatuksesta kiinni, tuleeko häirikköä vai ei. Jotenkin vaikuttaa siltä, että Eskon myötä Victorialla olisi mahdollisuus tasapainoiseen aikuisuuteen. Martinaa taas ei ole kasvattanut kukaan, on saanut elää ilman rajoja ja se näkyy kyllä mm. agressiivisena käytöksenä. Ja se kauhea sanavarasto, jossa käytetään jatkuvasti v-alkuista sanaa. "Vauvakuumetta"-sarjassakin kun olivat Eskon ja Victorian kanssa lähdössä kättäriltä Victorian syntymän jälkeen, niin voi sitä kiroilutulvaa, mikä tuli, kun ei sekunnissa onnistunut vauvan turvakaukalon asentaminen. Kärsimätön kuin uhmaikäinen penska. Saa itkupotkuraivarit kaikesta, mikä ei tapahdu heti ja hänen aikataulunsa mukaan.

    Äänestä

kyllä teki pahaa katsoa, ja myötähäpeä oli suuri. Miksi Esko meni tuonne?
Jos ei toista voi edes katsoa päin, niin miksi........

Äänestä

Maamme NARRIT olivat Enbusken ohjelmassa ko. ohjelman täytteenä.
Ihan mitään sanomaton pikku osuus.
Esko tekee itsestään vielä isomman narrin kun menee tratan kanssa samaan
ohjelmaan. Kummatkin elävät köyhyysrajalla eli kai he saivat muutaman satasen.

Äänestä
  • Aika paljon kertoo tästä Annesta se, että on (ilmeisesti) ottanut sukunimekseen AITOLEHTI eli Martinan aikanaan keksimän ja itselleen ottaman sukunimen (kun Martinan oma sukunimi ei ollut riittävän hieno ja glamuuri tämän silloisen neidin mielestä)

    :):):)

    Äänestä

  • Nimi tekee ihmisen? kirjoitti:

    Aika paljon kertoo tästä Annesta se, että on (ilmeisesti) ottanut sukunimekseen AITOLEHTI eli Martinan aikanaan keksimän ja itselleen ottaman sukunimen (kun Martinan oma sukunimi ei ollut riittävän hieno ja glamuuri tämän silloisen neidin mielestä)

    :):):)

    Aitolehti on tullut siitä, kun Anne jossain vaiheessa kävi naimisissa herra Aitolehden kanssa, jonka kanssa hänellä ei ole yhteisiä lapsia. Ei kestänyt sekään suhde, mutta pääsihän Anne edes yhden kerran naimisissakin käymään.

    Sillä on ollu sairaan paljon miehiä, mutta kukaan ei ole jaksanut Annea kovin pitkään katsoa. Enkä ihmettele.

    Molemmille Aitolehdille tiedoksi, että kondomit on keksitty. Ei tartte joka välissä tulla raskaaksi, ja jos miesten kirjo on kattava, niin ihan kaikenlaisia tautejakin ajatellen. Itse en koskisi kumpaankaan, Anneen tai Martinaan. Liian monelle suostunu siemenaltaaksi. Hyi!

    Äänestä

Kerrassaan lattea Enpuske-ohjelma. Tuon kaksikon kuulemista ei voi sanoa edes haastatteluksi kun se meni suurin piirtein tyyliin "Hei, tervetuloa. Mitä kuuluu? Kiitos haastattelusta". Ei kyllä avautunut heidän mahdollinen sanomansa televisionkatsojille millään tavalla, mutta voihan sitä pönöttää studiossa jollei satu olemaan parempaakaan tekemistä ja seuraa juuri silloin.

Äänestä

Martinan pitäisi mennä kiito- laukalla sterilisoimaan itsensä. 2 lapsella on
hyvät istä. Kolmannella ei enää saata olla.....

Esko huolehtii Victoriasta ym.

Stefu on kieltänyt tekemästä tyttärestään julkisuushenkilön. MARTINAN on
siihen tyytyminen. VAiiiikkkaa seeee olis aivan IHANAAAA, kun Martinan vosi
esiintyä "ME TYTÖT- TYYLILLÄ". 3 KAUNISTA, JA KUKA HESITÄ ON ÄITI..??

Odottaa varmaan vesi kielellä, että "sattumalta" joku utelias sivullinen ottaisi
kuvan vauvasta, ja kas kummaa kuva julkaistasiin 7- lehdessä...!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


flegmaattinen Martin kirjoitti:

haastateltavana Eskon kanssa jossain Enbuske-ohjelmassa.
Oli räjähtäneen näköinen ja naama jotenkin muovinen ja huulet aivan uskomattomat limput.

Naamataulun iho muistutti balsamoitua. Eloton.

Jotenkin oli aika vaisu ja poissaoleva?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu