Mikä on kun ei psa dieselini lähde käymään kun pakkaset alkoi. Johtuuko siitä että se ei ole suunniteltu alunperinkään pohjoisen olosuhteisiin.
PSA
jaakkoilkko
18189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kokemusta on 1.9td ei kestä kylmää. Saa pitää kesälläkin johdon päässä.
Mikään ei lähde käymään tumpelon käsissä. Sukuvika kun suksi ei luista.
juuri näet sillä samat ongelmat on pökötissäni
No sultakin säästyi kolehtirahat.
Jäi tänä aamuna kirkkoreissut väliin kun dieseli ei inahda. psa.
Vai jäi provolta kinkyreissut väliin... Parempi niin, sillä eheytyminen vaatii täydellisen omistautumisen eheytymiselle.
Luulisi ranskalaisen osaavan tehdä jo tolla kokemukseela dieseleitä. Mutta ei. Samaa tuubaa tulee putkesta ja hihnalta..
Harmittaa kun joutuu melkein kesät talvet pitään citikkaa johdon päässä. Eikä pääse eroon millään. Ei vaikka maksaisi.
Np sulta meni siten alkometrin hankinta ihan turhaan. Turha mitään maksuja maksaa, ulkoista ne ulosottomiehelle.
Tänä aamuna vaikka oli yön yli tolpassa citikka niin oli liian kylmää että psa motti olisi lähtenyt hyrrään. Ei saa myytyä eikä liiku. Surullista.
Epäilen kertomustasi. Ethän pahastu kuitenkaan?
On sun elämä tyhjää, kun pitää hakea sisältöä provoilemalla täällä.
Elämästä katoaa ilot kun ostaa citikan. Kädet rasvassa aina ja rystyset verillä jatkuvasta korjaamisesta. Ennen olin onnellinen, sitten ostin citikan... Jokainen jolla on ollut oikeasti citikka ei ihmettele enää yhtään mitään. Ja kun romuttamo ei huoli autoani koska räjähtävien kaasupallojen takia sitä ei voi paalata.
Onneksi lupasivat että ilmat lämpiävät. Saattaa tuo 1.9td psa hörähtää vielä käymään. Kovin on tarkka lämpötiloista. Viimeksi törmäsin samanlaiseen moottoriin -70luvun transitissa.Mutta tällä vuosituhannella...
Vaihda hehku kumpaankin päähän...
katso karttaa. ranska on pohjoisempana kuin luuletkaan. saksassa monet autotehtaat etelämpänä japanista puhumattakaan.
Onko Ranska vaihtanut paikkaa?
Toivottavasti aamulla on lämpöasteita että pääsee kauppaan kun toi psa dieseli ei ole mikään toimintavarma. Ranskassa varmaan toimii.