Asun ulkomailla Euroopan ulkopuolella ja aikomuksenani on jouluna käydä viikon verran Suomessa sukuloimassa. Euron kurssi on nyt melko edullinen asuinmaani valuuttaan verrattuna ja haluaisinkin ostaa Suomesta luksusmerkkien tuotteita. En ehdi kuitenkaan käydä Helsingin liikkeissä joten mietin mitä merkkejä mahtaa olla myynnissä Helsinki-Vantaan kentällä. Lähinnä naisten laukkuja ja kelloja ajattelin katsella. Löytyykö kentältä eim. Vuittonin, Pradan, Guccin, Bottega Venetan tai Dolce&Gabbanan tuotteita?
Helsinki-Vantaan laukkukaupat
3eifksu5381
3721
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Muutama laukku- ja kello/korukauppa löytyy. Kannattaa varmaan soitella jos jotain erityistä kaipaa. http://www.helsinki-vantaa.fi/ostokset-ja-ravintolat/muut-myymalat
kyllä jos asut euroopan ulkopuolella niin saat ko laukut 50% halvemmalla kuin Suomesta...edes taxfreestä. et kerro missä asut mutta näin sen uskon olevan...esim. jenkeissä on ko laukut vajaat puolet.
Kiitos vastauksesta. Asun Japanissa ja nykyisellä jenin kurssilla käytetyt laukut maksavat täällä suunnilleen saman verran kuin uudet vastaavat euroalueella.