Nopeita isoja ratkaisuja tehty, tällä hetkellä tuntuu siltä että olenkohan valinnut väärin. En luota yhtään enää ratkaisuihini enkä siihen että elämäni laatu tästä paranee. Väsymys vienyt koko naisen. Odotan vain päivää jolloin sanon tämän asian ääneen toiselle puoliskolleni. Jos joku näkee valoa tunneliini niin otan sen kiitollisena vastaan.
Miksi elämä ei ikinä voi olla onnellinen?
Olenko sössinyt koko elämäni?
1
<50
Vastaukset
Hei
sinulla on hermot kireällä!
ratkaisujen tulos ei aina näy heti, vai mitä? usein menee aikaa ja voimia, kunnes voi laittaa kädet ristiin.....
olit kuitenkin kovin rohkea tehdessäsi päätöksiä, nyt on seistävä niiden takana, koska ne koskettavat montaa ihmistä.
sinun poikasi on herkkä ja odottaa sinulta kaikenlaista, etenkin rohkeutta. poikaan menee myös rahaa, toki osaat hoitaa raha-asiasi luontaisesti. sinulla on talousälyä hyppysissäsi. toisella lapsella on huonommat lähtökohdat, näen tiukan isän ja heilahtelevan äidin.
mutta koska tahdot kuulla muutosta sanon sen, että se on onnellisten tähtien alla. sinä muutat aivan varmasti ja siinä kodissa on myös koira. ei tässä mitään huonoa näy!
poikasi ja tämä mies eivät tule välttämättä aina hyvin toimeen keskenään, varaudu erotuomarin osaan ajoittain. ratkaisu näyttää minusta hyvältä tässä elämän tilanteessa, se antaa kaikille turvaa ja rauhaa.
kyllä sinä jaksat, osaathan sinä puhua asioista niiden oikeilla nimillä!
puhukaa, puhukaa, ja puhukaa.....
t. Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897