Saloran 32":n lcd-telkun virtalähteessä

käytetään piiriä FSD200, joka on pamahtanut halki eikä logiikan tarvitsemaa 5v jännitettä näin ollen tule. Tilasin tuon piirin, mutta tarvitseeko samalla vaihtaa tuollainen määrä sälää?
http://www.chsinteractive.co.uk/pdf_data/KT02.pdf
6312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lähinnä kiinnostaisi, missä chassiksen romussa on tuota 2,4 voltin zeneriä käytetty, kun se tuntuisi hieman vuotavan mittaamalla. Kaikkea on nurkkiin jäänyt, muttei osaa ottaa.

Äänestä

Näitä murhenäytelmiä on ollut useita.

Yritä vaihtaa ennen koko litaniaa FSD200, J300 Hyppyrikin on joskus saanut siipeensä, D201 diodi ja TR20 Stb (tai mittaa ainakin ko. muuntaja.)

Itse olen melkein poikkeuksetta näillä jokakerta pärjäillyt.

PS. TR20 kela on ollut lähes jokakerta vioittunut, eikä sitä näy olevan koko linkkaamassasi korjauspaketissa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei kai sentään kirjoitti:

käytetään piiriä FSD200, joka on pamahtanut halki eikä logiikan tarvitsemaa 5v jännitettä näin ollen tule. Tilasin tuon piirin, mutta tarvitseeko samalla vaihtaa tuollainen määrä sälää?
http://www.chsinteractive.co.uk/pdf_data/KT02.pdf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu