Ratti ja polkimet

Onko ratti ja polkimet osoittatunut hyväksi ratkaisuksi ajopeliin. Minkälaista rattia suosittelisitte rattia harkitsevalle.
6340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Joo on ne hyviksi havaittu, minunkin ajopelissä (ooppeli) on ratti ja kolme poljinta

Äänestä
  • 3 poljinta, mun fillarissa on vaan 2 poljinta, pikkasen hankalaa ehkä vähän oliskin jos olis siinä 3 poljinta ..

    Äänestä

Kyllä kannattaa hommata jos tahtoo vähänkään realismia, G27 on järkevä valinta vaikka on kallis, toimii Ps3 ja tietokoneissa.

Äänestä

Ehdottomasti ratti ja polkimet kannattaa hankkia! Pelkällä näppäimistöllä "ajelu" ei ole mielyttävää tai mukavaa.

Äänestä
  • On niitä padejakin, ratti on kyl jossain formulassa ok, jos sellaista kukaan jaksaa pelata, Codemastersin F1-pelit on vähän surkeita bugikasoja. Noihan on optimoitu padille oli sitten konsoli tai pc kyseessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


XBX1 kirjoitti:

Onko ratti ja polkimet osoittatunut hyväksi ratkaisuksi ajopeliin. Minkälaista rattia suosittelisitte rattia harkitsevalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu