päivänä kun pystyt vain valehtelemaan tunteista ja omista henkilökohtaisista asioista olet eksyksissä kuin kaarnalaiva sumussa.
Koita kasvaa aikuiseksi ja opi virheistäsi.
Koita kasvaa aikuiseksi ja opi virheistäsi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
En tiedä voiko sitä valehtelemiseksi sanoa. Koin etten voi täysin avautua tilanteiden johdosta. Ja puhuin siinä totta kun sanoin että mulla on kaikki hyvin. Miksei olisi? Perusterve ja ihania asioita elämässä. Ja suunta on oikea.. hienosäätöä ja syvimpien tunteiden pohdintaa. Jos tämä viesti olisi minulle.. sanoisin että mielelläni sulle kyllä kerron kaiken.. kunhan aika on siihen kypsä ja että sitä on enemmän käytettäväksi..
Mikä on suunta ja koska aika kypsää?
Kuulostaa tutulta, mut aika ei tainnut kyspyä?
Ei osaa sanoa koska aika on kypsää. Näil näkymin siihen menee ainakin...ootas....8-10 vuotta, riippuen erinäisistä tekijöistä.
http://www.youtube.com/watch?v=CqQiuBlvpas
Sinun puolelta ei aika kypsy :) Ja se suunta oli?
En oo valehdellu tunteistani tai mistään muustakaan, vaikka yhdestä ihmisestä on voinu siltä vaikuttaakin.
No ehkä toi alotus ei ollu edes mulle
Ennemmin "kuolen"kun narsistille avaudun pätkääkään enää
Hän osaa keinonsa ja kohta kaikki on sinun omaa syytänsä.
n>m
Se päivä oli jo kauan sitten, joten...?
Valehtelu koskaan missään muodossa. Ei hyvä.
kun lähtee niin mennään tuhon tietä sata lasissa.
Näin on. Sääli vaan että kyydissä myös täysin viattomia lapsia.
kerro toki vähän enemmän tästä tilanteesta niin saadaan vähän vihiä mist kyse äläkä heittele tänne jotain vitun provoja!!!
Olen ottanut opikseni. Tunteistani en valehdellut, ne olivat täyttä totta silloin eivätkä ole hävinneet vieläkään. Se olkoon nyt rangaistukseni, että sain hänetkin sekaisin, vaikeutin elämäänsä. En ymmärtänyt, miltä käytökseni mahtoi hänestä tuntua. En ymmärtänyt, koska olin niin rakkaudesta sekaisin.
Olet varmaankin pyytänyt häneltä anteeksi, jos on aihetta?
Ei kai rakkaudessa ole voittajia tai häviäjiä, ei jaeta rangaistuksia tai palkintoja.
Kun tunteet ovat olleet aidot, kyllä sen yleensä toinenkin tietää.
Vaikein kai on kysymys, miksi se ei voinut jatkua?
Vai voiko?
Jos on sekaisin rakkaudesta niin ei kai silloin ainakaan pahoja tekoja voi tehdä vai
miten vai ymmärsinkö tämän väärin ?
loogiselta
Tällä hetkellä connection failed, valitettavasti. Voi jatkua.
Ei pahoja tekoja, ei niitä.
Vaan sanoja...niistäkö puhut? Jätettiin toisemme ulkopuolelle, minä rajumman kautta...onko sulla vielä mun numeroa?
Ei ole.
Sama tilanne, yhteys katkennut, aikoja sitten. Sekaisin menin siitä miten hän toimi mutta sekaisin oli hänkin.
Järki ei löydä syitä toivoa - sydämessä se jokin ei vain ole sammunut vieläkään.
Hänkin tulee pysymään sydämessäni. Tiedän, etten osannut toimia, mutta olin niin hukassa, kun kohtasin odottamatonta ja yllättävää. En tiennyt, kuinka olla tai olla olematta.
Ei ole sammunut pieni toivo minultakaan, vaikka Luoja tietää, olen yrittänyt sitä sammuttaa ja muutenkin unohtaa. Mutta kun toinen vaan on niin ihana.
harvalla mahtaa olla vieraiden nettikirjottajien nummeroita :))
Jos asiat ei sulle kuulu ei kannata syytellä ollenkaan valehtelusta.
Aikuinen kysyy asiat suoraan siltä keneltä pitää.
Vaikka heti ensi kerralla kun nähdään. Mutta sinähän et itse halunnut tavata. So, no can do ;)
Tiedän! Ja pari kertaa on tehty oikein helpoksikin sanoa suoraan,mutta siltikin se on vaan niin * VAIKEAA!!!
Ehkä olis liian pelottavaa / jännittävää nähdä kaiken jälkeen...juoksis mielummin karkuun...
valehtelen kaikesta kun ei ole mistä puhua. olin lapsena sellainen että keksin tarinoita ja satuja ja olen sellainen vieläkin. olisi ikävä todellisuuteen jo, mutta sinne on matka! tässä yksinäisyydessä on tosin hyvä että on mielikuvitusta.