Hei,
huomaan, että moni muukin on uskaltautunut suomi24:n värikkääseen maailmaan kyselemään varusmiespalveluksesta ja tavoitteistaan, joten näin teen sitten minäkin. 95 syntynyt ja haaveena olisi päästä hävittäjälentäjäksi. (Jo tässä vaiheessa haluan tehdä selväksi, että kyllä tiedä, sinne otetaan vain parhaat ja hakuprosessi on kaikkea muuta kuin helppo.)
Käyn lukiota ja keskiarvo pyörii 8 paikkeilla. Kuitenkin kuntoni huolestuttaa enemmän. Mahdolliset testithän ovat vasta 2014 keväällä minun osaltani? Kysymys kuuluu: Miten harjoittelen fyysisiä testejä varten? Minkälaista kuntoa alan pitämään yllä? Pitääkö polkupyöräergometrissä pärjätäkseen juosta coopperissa 3000m? Vaikka olisi tyhmiä kysymyksiä, toivon ettei tule tyhmiä vastauksia :)
Hävittäjälentäjäksi
1995
1
159
Vastaukset
- 1995
Anteeksi, tuli väärään ketjuun. Jatketaan harjotuksia :)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1224815Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1854508Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1171942- 4031711
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331472Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann71249Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3751209- 751135
- 741055
- 921008