Vai oottekos yleensäkin noin onnettomia ulosantajia? Kaikki jaarittelee ja änisee samanlaisia jutuntynkiä..Oootteko oikeesti noin ykstotisen ykstoikkoisia tuolla elävässä elämässäkin? Jos haluutte, että se elämää isompi teidät tunnistaa, niin käyttäkää sitä teidän normi "puhetapaa"..
Persoonaallisuutta kehiin !!
murteet mukaan
7139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mutta eihän se ole tarkoitus, tarkoitus on, että se kaivattu antaa ne tunnisteet ja vastaa :)
Osa kirjoituksista on provoja! Täällä halutaan kaapata toisen" henkilön Identiteetti ",siitä joku kirjoittikin jokin aika sitten? ,Häntä jäljitellään ja matkitaan kirjoittamalla hänen tyylillään. Mustasukkaisuus astuu kuvioon mukaan ,kun huomataan toisen naisen/miehen olevan kiinnostunut samasta henkilöstä. Itse kirjoitan aika rennosti ja selkeesti ,en jaarittele tai käytä kirjakieltä liikaa,vaikka sekin homma on hanskassa.
mä haluan olla vain kopion kopio, ettei nyyhkyttäret rupee enää kitisemään turhasta..........
Nc onkahaan tähähällä suuri tissisiä ämmiä!
Mie en tiiä vastata ko omastpuoleatain:pelekät nännit ja suuri pää.
Mittee työ tiällä mölyättön ja hääriköette.
kuitenkhaan mene oikhein. Mie olen täälä vain junan (tosin auton) tuomana, ja mie en ole vielä oikhein päässy murtheeseen kiini. Ei täälä tosihjaan kaikki murtheela puhu, ko en miekhään ossaa kirijottaa, mutta jo vain puhheessa se onnistuupi. Nuot poronpurijat sen hallitteepi, mutt ko mie en sielä asti asu, mie vain poikkean sielä joskus.