Erotettiin puoluejohdosta rasististen

Hesarissa:

IHAN OIKEIN..EROTETTAVA.

Ruotsidemokraattien edustaja erotettiin puoluejohdosta rasististen puheiden vuoksi.

Tapauksesta tekee puolueelle ja Almqvistille erityisen hankalan se, että Almqvist kielsi ennen videon julkaisua useaan otteeseen sanoneensa mitään rasistista.

Osin nollatoleranssin ansiosta puolueen kannatus on kasvanut, se on 10–11 prosenttia.

"Jos joku ylittää rajan, ei sillä, missä asemassa on puolueessa ollut, ole merkitystä."
8121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllä,kyl...pidetään kieli keskellä suuta. Jos menee vaikka äänioikeus, eihän sitä tiedä,kun tuokin Talvivaara leviää ja joudutaan lähtemään rajan taakse.

Vai,että olkoon vaikka pelkkä jäsen niin joutu lähtemään.

Tietenki on yksi vaihtoehto,että kerätää nämä nettitikut pois.

Äänestä

Ruotsi ja ruotsi! Tai Venäjä tai venäjä......!
Ne maat tehköön mitä tekevät.Juuri sen takia äänestän PS:ää,eli perussuomalaisia.
Persut ei kumartele muita(=maita),vaan ajavat meidän Suomalaisten asiaa.

Äänestä
  • Jutunjuoni,ei voi puhua tai kirjoitella,mitä sattuu.

    Äänestä

Rasismi! Tuo kummallinen härpäke, jolla lyödään leimoja ihmisten otsaan.
Tyhmän kysyjän tyhmä kysymys:
Tutkimustulos, jossa väitetään, että kongolaisten miesten penis on tilastollisesti merkittävästi suurempi kuin korealaisten miesten penis ei ole ilmeisesti rasismia koska sen saa julkaista.
Tutkimustulos, jossa väitetään, että korealaisten miesten älykkyystutkimuksissa saatu tulos on merkittävästi korkeampi kuin kongolaisten miesten tulos, on ilmeisesti rasismia kun siitä nousee niin hirveä älämölö.
Tyhmä kysyjä ei ymmärrä!

Äänestä

Sananvapauden riistoa tuo tuollainen, törkeetä. Kyllä asioista pitää voida puhua oikeilla nimillä, kuka sitä pelkää.

Sitäpaitsi, tiedätkö sinä edes sitä mitä se on puhunut, kunhan vain toistelet roskalehtien joikuja.

Äänestä
  • Katso uutiset

    Äänestä

Hyvähän se että on sanonut mielipiteensä, ei jää sitten mitään hampaankoloon!

Äänestä

Nyt se laajenee, jos Valtuutettu möhlii suustaan, joutuu tillille. Onko luottamustoimen arvoinen enää. Tai lautakunnan jäsen tai puolueen jäsen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asemassa missä tahan kirjoitti:

Hesarissa:

IHAN OIKEIN..EROTETTAVA.

Ruotsidemokraattien edustaja erotettiin puoluejohdosta rasististen puheiden vuoksi.

Tapauksesta tekee puolueelle ja Almqvistille erityisen hankalan se, että Almqvist kielsi ennen videon julkaisua useaan otteeseen sanoneensa mitään rasistista.

Osin nollatoleranssin ansiosta puolueen kannatus on kasvanut, se on 10–11 prosenttia.

"Jos joku ylittää rajan, ei sillä, missä asemassa on puolueessa ollut, ole merkitystä."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu