dementia vaivaa taas!

Elikkäs voisitteko taas ystävällisesti kertoa, mikä on sen halvimman parasetamolin kauppanimi kanarialla?
Olen taas pikapuoliin lähdössä reissuun ja sitä pitäisi sieltä ostaa. Muistelen, että kun olen pyytänyt siellä apteekissa parasetamolia, niin aina tyrkyttävä sitä kalleinta. Kiitos taas etukäteen vastauksista!
1135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Noita halpoja, samanhintaisia on useammaltakin valmistajalta esim. Paracetamol Winthrop ja Mundogen. On pari muutakin vielä, niiden nimet nyt hukassa (yksi taisi olla Sandoz).
Yleensä ostan tuota Winthropia, mutta jos sitä ei ole saatavilla tarjoavat aina jotain vastaavan hintaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heikki-pappa kirjoitti:

Elikkäs voisitteko taas ystävällisesti kertoa, mikä on sen halvimman parasetamolin kauppanimi kanarialla?
Olen taas pikapuoliin lähdössä reissuun ja sitä pitäisi sieltä ostaa. Muistelen, että kun olen pyytänyt siellä apteekissa parasetamolia, niin aina tyrkyttävä sitä kalleinta. Kiitos taas etukäteen vastauksista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu