Vinkkejä kävelymatkalle Venäjän halki Japaniin?
Vastaukset 7
- Räpylä
Mielenkiintoinen kysymys. Täytynee kokeilla itsekin, jahka ensin uin Etelämantereelle. Varmaan kantsii hankkia hyvät kengät.
- Lollottaja
Siperiassa vähän sääsket kiusasivat ja janotti. Pysähdy Vladivostokiin moikkaamaan Igoria!
Vaikeinta oli kävely vetten päällä, mutta onneksi tuli kamikaze ja Japanin rantatöyrille. Siitä sitten taas vinhaa tossujen läiskettä aina Tokion esikaupunki-alueille. En jaksanut enempää: Loppumatkan keskustaan menin taksilla. - FFF
Lollottaja kirjoitti:
Siperiassa vähän sääsket kiusasivat ja janotti. Pysähdy Vladivostokiin moikkaamaan Igoria!
Vaikeinta oli kävely vetten päällä, mutta onneksi tuli kamikaze ja Japanin rantatöyrille. Siitä sitten taas vinhaa tossujen läiskettä aina Tokion esikaupunki-alueille. En jaksanut enempää: Loppumatkan keskustaan menin taksilla.Tuli vaan mieleen...kyllähän se onnistuu,mut saa olla aika paljon munaa tohon rupeamaan.
Meinaan onhan se ykski ukko kävelly/kävelemässä afrikan ympäri.
Tuli joku dokkari yleltä mis kerrottiin siitä,siin vaihees se oli kai kävelly 3 vuotta ja jonkun verran oli vielä matkaa jäljellä :)
...hullu uskovainen
- Viisas
Älä edes ajattele.
- Pipsajiigaa
OMg ooks kävelly jApAniin???? OMAIGAAS MILLASTA SE OLI ???? ITEKKI AATTELIN MENNÄ JAPANIIN, TOKIOON. MUT EN OO JESSUS NII...
- Anonyymi
Tuliko tuollainen mieleen siitä elokuvasta joka perustui tositapahtumiin ja jossa siperiasta vankileiriltä karkasi muutama mies ja he taivalsivat jonnekkin eteläeurooppaan.
- Anonyymi
Perustuu tositapahtumiin, joukkoa veti Suomessa syntynyt mutta ameriikkaan muuttanut mies.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51863
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 54619
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43552Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik29507Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4492En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.27437- 33415
- 66409
- 32405