Internetyhteydet Torremolinoksessa

PeeUuJii

Olen muuttamassa talveksi (n. 2 kuukaudeksi) lähelle Torremolinosta. Haluaisin käyttää internettiä reissulla (yhteydenpitoon Suomeen päin, pankkiasioihin yms). Asunnossani ei wlania ole. Mukaan otan läppärin.

Tietääkö kukaan minkälaisissa hinnoissa paikallisten palveluntarjoajien yhteydet ovat? Tuota pari kuukautta varten pitäisi varmaan jonkinlainen prepaid-systeemi hankkia?

5

315

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Torressa lomaillut

      Yritin itse kysellä palstalta samaa viime keväänä huonolla menestyksellä. Niinpä ratkaisin ongelman menemällä päivittäin kahville tai kaljalle johonkin rantakadun kuppilaan, joissa on ilmainen wi-fi. Useimmissa paikoissa on asiasta mainosplakaati ikkunassa.

      • torrenasukas

        Tuo on kaikkein halvin vaihtoehto jos ei jatkuvasti tartte nenä ruudussa olla.Osassa hotelleista on myös ilmainen wi-fi yhteys.


    • Locutoriat

      Locutoriat, nettipaikat, ovat melko halpoja, 1€ tunti. Niissä kyllä hoitaa kaikki viralliset asiat edullisesti. On tietysti eri asia jos netissä pitää olla jatkuvasti.

      • wiiif1

        Minkälaiset nopeudet noissa nettipaikoissa on.


      • locutoriat
        wiiif1 kirjoitti:

        Minkälaiset nopeudet noissa nettipaikoissa on.

        En osaa mitään lukuja antaa, mutta käyttämissäni paikoissa takapuolituntumalta ne tuntuvat nopeammilta kuin Suomessa käytössäni oleva Saunalahden täyden nopeuden mobiili 4G.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe