Kummalliset kuukautiset

mulla oli pari kuukautta niin ettei tullut ollenkaan kuukautisia ja sitten viime kuussa tuli taas, mutta oli tosi niukat joten en osaa oikein sanoa milloin tarkalleen alkoi. Nyt ilmeisesti alkoi taas.
14162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Lisäys vielä, että en käytä e-pillereitä, joten niistä ei ainakaan voi johtua.

Äänestä

Jos tuo 12 on sun ikä, niin on ihan normaalia. Ja muutenkin voi vain käydä, että ne jää pois välillä, esimerkiksi jos laihdut tai on stressiä tai olet kipeänä tai jotain.

Äänestä

Ei oo mun ikä.

Äänestä
  • Oletko tehnyt raskaustestin?

    Varaa aika gynekologille.

    Äänestä

  • .................... kirjoitti:

    Oletko tehnyt raskaustestin?

    Varaa aika gynekologille.

    En ole tehnyt. Ehkä täytyy varata aika gynekologille.

    Äänestä

Tein tänään raskaustestin ja testi näytti että oisin raskaana. Gynekologilla en oo vielä käynyt, mutta huomenna varmaan varaan ajan.

Äänestä

Oletko varannut ajan? Ehkä raskaudenkeskeytys ei ole enää edes mahdollista, jos raskausta on alkanut jo kauan sitten. Se kyllä selviää neuvolassa.

Äänestä
  • En ole vielä varannut aikaa, yritin tänään soittaa, mutta muutama muukin yritti ilmeisesti soittaa. Soitan maanantaina uudelleen.

    Äänestä

  • En kyllä ole missään vaiheessa ajatellut raskaudenkeskeytystä.

    Äänestä

Tänään varasin ajan. Menee tammikuun ekalle viikolle. Aika ajanvarauksia Helsingin neuvoloihin vissiin.

Äänestä

Siis jos sulla on ollut kuukautiset kummalliset jo kesän lopulta, niin etkö ole jo vaikka kuinka monetta kuuta raskaana? Lapsi syntyy vappuna tai jotain?! Kerroitko aikaa varatessa, että raskaus voi olla jo pitkällä?

Äänestä
  • Tänään kävin sitten neuvolassa. Otettiin uusi testi, ja tulos oli negatiivinen.

    Äänestä

Tein aikaisemminkin raskaustestejä jotka näyttivät negatiivistä. Nyt vasta toi 4.12. tehty näytti plussaa.

Äänestä

Nyt on taas ollu samanlaisia oireita kuin ennen menkkoja. Maha ja pää on kipeänä.
Ehkä pitää seurata ja perua se neuvola.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sintti12 kirjoitti:

mulla oli pari kuukautta niin ettei tullut ollenkaan kuukautisia ja sitten viime kuussa tuli taas, mutta oli tosi niukat joten en osaa oikein sanoa milloin tarkalleen alkoi. Nyt ilmeisesti alkoi taas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu