Olemme menossa ensimmäistä kertaa ensi kesänä Amsterdamiin. Onko antaa vinkkejä pidenentylle viikonlopulle missä kannattaisi käydä (ehdottomasti) ja majoitusvinkitkin ovat tervetulleita. Matka ei ole vielä varattuna. Mahtaako yleisillä kulkuneuvoilla olla helppo kulkea Amsterdamissa ja maksavatko taksit paljon? Shoppailu mahdollisuudet ovat ilmeisen hyviä ja kauniit ovat maisemat. Mitä tahansa mitä tulee mieleen että ensikertalaisten tulisi tietää niin infotkaa toki!
Amsterdamin ensikertalaiset
2
497
Vastaukset
- MiksiAvaudinTästäSuomi24
Tässä on toinen joka haluaisi vastaukset samoihin kysymyksiin.. ^^ lisäksi olisi mukavaa kuulla jotain kokemuksia kokon paikasta.. Sen verran sanon vielä että meidän possella ainakin suurin syy sinne menemiseen on pössyttely.. Ja voisi kai jotain psykedeeläjäkin testata. Juu ja kaikki, olen täysi narkkari, sossupummi loinen. EI! Olen 23-vuotias rakennusmies, maksan veroja, minulla on jo myös asuntolaina ja vaimo. Meinataan vain ensi kesänä viettää viimeinen villi nuoruuden kesä.. Ennen lastenhankkimista.
- 8+21
Kannattaa katsella matkoja supersaver.fi ja ebookers.fi:n kautta. Minusta jälkinmäinen on parempi. Hotelli kannattaa ottaa läheltä keskustaa niin on sitten lyhyt matka joka paikkaan. Taksia en ole ikinä sielä käyttänyt koska julkiset toimivat erinomaisesti. Käykää ostamassa esim. 48h lippu turisti infosta joka sijaitsee rautatieaseman edessä. Ratikoita menee koko ajan joka paikkaan.
Vaikea sanoa että mitä sielä kannattaa tehdä, mikä teitä kiinostaa? Onhan sielä museoita, yökerhoja jne. Itse olen ottanut aina suht rennosti, syönyt hyvin, kiertänyt baareja, punastenlyhtyjen aluetta, erinlaisia kauppoja ja putiikkeja ja tietysti coffee shoppeja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161