Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Kannukseen loppuvuodesta,ja kysyisinkin nyt,että onko Kannuksessa kirpputoreja ja missä ne sijaitsevat?
Olemme perheen kanssa tulossa Kannukseen loppuvuodesta,ja kysyisinkin nyt,että onko Kannuksessa kirpputoreja ja missä ne sijaitsevat?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kannuksesta löytyy tällä hetkellä neljä kirppistä, Valitettavasti paras niistä TAVARATORI sulkee ovensa 1.12. sitten on SANNAN KIRPPIS löytyy asematieltä urakalusteen talosta ja myös asematieltä nordean talosta LAILAN JA UNTON KAUPPA ja kristillinen kirppis rautapohjan talosta ihan keskustasta.
Taas joku kannuslainen on "tulossa Kannukseen" - uskokoon, ken haluaa...
tervetuloa Kannukseen! Ainakin krist.kirpparilla(lähetystorilla) on juuri alkaneet 5 euron pussipäivät,, jossa saa kerätä vaatteita, kenkiä, verhoja, kirjoja, laukkuja ym. pussillisen oman valinnan mukaan ja vain 5 euroa. Kestänee ainakin joulukuun puoleenväliin. kiva siisti paikka.
Eipä täälä enää ole kuin Sannan kirppis (lopettaa jossei jatkajaa) ja Baptistien kirppari (vaatetörky)
Sinulle, joka mollasit Baptistien lähetystoria, kysyisinkin, milloin olet viimeksi käynyt siellä? Olen vakituinen kävijä ja täysin eri mieltä ! Siistiä, hyviä muotivaatteita ja järjestyksessä! Ja myyjät ystävällisiä ja aina palvelualttiita. Käyppä tarkistamassa kantasi
Totta! Kävin siellä tänään, myyjä oli tosi ystävällinen, esitteli ja kysyi, voiko auttaa?Ja näytti asiakkaita olevan ja siistiä oli ja kaikki järjestyksessä ja hinnat kohdallaan, laitoin jopa säässtöpossuun muutaman ylimääräisen kolikon vaatekuljetusta Karjalaan varten. Voin suositella!
Poikkea sitten ihmeessä Kokkolassa ollaan monesti tehty siellä kokopäivän kirppiskierros... Vajaa kymmenen ehditty päiväs kiertää ja valikoima on paljon monipuolisempi ja laajempi kuin Kannuksessa. Ja hinnat ihan samaa tasoa.
Millainen on hammaslääkäri tilanne Kannuksessa, olisi asiaa. Tk:n pääsee vaan särkypotilaat mutta kun olisi tarvetta paikkaukseen ja ehkäpä juurihoitoonkiin. Ja kipukynnyskin on vähän huono. Onko tietoa, mihin kannattaisi tällaisen potilaan pyrkiä. Ja millaiset ovat hinnat täällä?
Uusi upea kirpputori Lammasojantiellä!
Kuka pitää Lammasojantien kirppistä, kun ei missään lue omistajaa???
Istut netin ääressä ja löydät sieltä:
Lammasojantie 6, 69100 Kannus
Mon - Fri: 10:00 - 18:00
Sat: 10:00 - 15:00
Phone
045 1777721
Niin mutta ei lehdessä ole mitään hintoja ilmoiteltu enkä kyl netistäkään löytäny...sori vaan.
Olisikohan uskonsisarille ja veljille sopuhintoja jotka kulkevat oikeissa piireissä. Eipä meille muille syntisille olla tarpeen tiedotella mistään mahdollisista alehinnoista.
Tuo edellä oleva on kopioitu netistä! Uusavuttomia?
Lehdessä näytti olevan iso mainos Eekan-kirppiksestä. Eiköhän ne hinnat ole kaikille samat ja selviä sitten viimeistään kun se aukeaa.
Yleensä nuo kirpparit viihtyvät täällä vuoden, eli sen aikaa kun saavat starttirahaa.
Juu yllä olevalla taas faktaa oikein! Sannan kirppis ym pyörinyt "hieman" kauemmin kuin vuoden täällä !!!???!!!
Välillä kannattaisi hieman positiivisemmin ajatella ja kannustaa, kun joku viitsii tällaista alkaa pitään täällä !
Totta, sitkeät menestyvät, krist.kirppari( lähetystori) on pyörinyt yli 20 vuotta., aloittanut Tokolan Einin vanhalla kaupalla aikoinaan. Ollut siunaus mukanaan!