Millainen kyseinen hotelli on?
Meriton Old Town
4
761
Vastaukset
- Doris
Oltiin just pari yötä Meriton Old Townissa ja hotelli oli tosi hyvä! Hotellihan on valmistunut tänä vuonna 1800-luvulla rakennettuun 4 kerroksiseen rakennukseen aivan Vanhan Kaupungin sataman puoleiselle laidalle, Paksun Bertan ja kaupunginmuurin kupeeseen.
Hotelli oli todella rauhallinen ja palvelu ystävällistä. Aulassa on myös nettiyhteys. Hotellissa toimii kahvila Mademoiselle, josta saa hyviä leivoksia ja suolaista pikkupurtavaa.
Huoneet olivat tosi siistit ja kivasti sisustetut, kylppäri varsinkin tosi kaunis.
Hotellista on lyhyt matka Raatihuoneen torille ja Pikk-katuhan kulkee heti Lai-kadun vieressä, jolla Meriton Old Town on. Aaamupala oli OK. Mies tosin pettyi hieman Reval Hotel Centralin notkuvien pöytien jälkeen Old Townin melko pelkistettuun aamiaiseen (sämpylät, murot, hedelmät). Joka tapauksessa suosittelen hotellia, hinta oli tasoon nähden edullinen.Lisätietoja hotellin nettisivuilta, jotka löytyvät ainakin viroinfo.comin kautta :) - matkamies
hyvä oli hotelli,ja siistikin.
- haekala
..kyseinen hotelli, kun oli jonkun matkatoimiston esitteessä samanhintainen kuin tää uusi Saku Rock. Suunnitelmissa olis romanttinen miniloma kundikaverin kanssa, toimisko Meriton Old Town tunnelmaltaan paremmin intiimiin kuherteluun :)?
- haekala
joo, tulin just tänään murun kans kyseiseltä minilomalta, ja Meritonissa oltiin yks yö. Ihan toimiva, siisti (ellei jopa vähän steriili..) pikku hotelli, josta ei pahaa sanottavaa. Huoneen malli oli ovelasti leveä, mutta lyhyt, pikkuparveke nätisti puitä päin. Mut ens kerralla ehkä silti jotain muuta. Ja totta, aamiaisella OLIS voinut olla vähän laajempi valikoima. Mut vähäeleisyys on Meritonin juttu..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481251- 1581077
- 60919
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27736Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51731Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli178729- 8722
- 11719
- 346708
Kamalateltta
Kalateltta... Kuivia,kylmiä, suolattomia muikkuja kalliiseen hintaa. Viimeinen kerta kun käyn syömässä tuolla. Edellise11661