Näetkö mulle uutta rakkautta tulevaksi milloin ja millaisen?
Vuosia eron jälkeen yksin olen vain kulkenut ja uutta rakkautta jo kovasti kaipaisin itselleni. En viihdy baareissa etsimmässä joten liekö se syy että tämä on niin vaikeaa?
Kiitos
Vuosia eron jälkeen yksin olen vain kulkenut ja uutta rakkautta jo kovasti kaipaisin itselleni. En viihdy baareissa etsimmässä joten liekö se syy että tämä on niin vaikeaa?
Kiitos
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei "löydänkö rakkauden"!
Olet hyvin energinen persoona, aurastasi huokuu siis kovastikin energiaa, aivankuin se vain etsisi "sinua" itseäsi...hyppy uuteen ruutuun henkisesti, on se mikä auttaa sinua saamaan omista energioistasi kiinni (kuvainnollisesti:). Uusi ruutu (näyssä) on uutta ja alati uudistuvaa ajattelumallia, pelkojen ja muiden entisten ehdollistumien pois raivaamista erityisesti rakkaus / ihmis-suhteieden saralla, missä sinunkin olisi todenteolla päästävä karistelemaan menneisyyden pelkojen peikot pois aiheuttamasti epävarmuutta kaikintavoin yms.
Sitärataa "pelkoenergiaa" karistelemalla otat vastaan positiivista tunnelmaa kaikintavoin ja se tulee näkymään myöskin kaikin mahd. tavoin elämäntilanteissasi (ajatuksissasi) ja teoissasi yms.
Tuo eräs jäänne menneestä, "sydämen särkijäsi" on itse aivan yhtä haavoittunut ja osaa peitellä taitavasti heikkouksiaan mahtipontisella käyttäytymisellään ja oman egon tankaamisella kaikintavoin, mikä kasvattaa vain kiilaa väleissänne jne.
Aikanne on nyt kortilla mutta tulee myös vielä aikajakso jolloin molemmat osutte oikeaan aikaan ja oikealla asenteella "nokakkain" mistä eteneminen yht.suuntaan onkin sitten uusi alku historiassanne...mutta tähän alkuun saattaa vielä kulua aikaa...joten sitä ennen ja tällä väliin jäävällä "luppoajalla" on sitten vain alettava elämään eikä muistelemaan eikä haaveilemaan kenestäkään erityisestä, vaan vain annettava itselle oikeus kokea elämän intohimon syttyvän sisuskaluihisi, pitkälle työn, kodin ja harrastusten ja hyvien ystävien kautta yms.
Ystävistä puheenollen näenkin, että olet "juuri" kohdannut erään mielenkiintoisen sydänystävän jolla on todellakin hyvää sanomaa annettavanaan persoonallaan, kokemuksillaan ja olemuksellaan, viihdytte yhdessä monintavoin ja osaatte aikanaan "erotakin" yhdessä ystävinä, kun se aika koittaa
Kiitos vastauksesta, johon en voi muuta sanoa kuin, että oho sillä olen ihan sanaton tuosta toisen kappaleen näkemyksestäsi.
Sillä minulla tosiaankin on menneisyydessä tuollainen "sydämen särkijä" joka oli kuvioissa kohta eron jälkeen n. viisi vuotta sitten.
Olin hänet kyllä jo mielestäni haudannut, mutta en nyt sitten tiedä mitenkä päin se elämä vielä kuljettaa jos todellakin käy niin, että kohtaamme uudestaan.
Vielä en ole kohdannut tuota mielenkiintoista sydänystävää, mutta kaipa se sitten on pian sieltä tulossa ja mikäs siinä tulkoon vaan jos on noin hyvää mulle annettavana.
Kiitos vielä kovasti vastauksesta, joka oli aika hämmentävä.