kun tuntee olevansa juuri siinä mihin kuuluukin?
Sellainen hetki, että ajattelee, "juuri tässä minä haluan olla". "Juuri tänne minä kuulun."
"Onpa ihanaa, että sain kokea tämän."
Mutta tietää, että se ei kestä ikuisesti. Ne ihmiset, ne tekemiset. Ne vaihtuvat.
Et tiedä miten saisit ne pidettyä.
Joko saan heidät vielä elämääni, tai tämä on vain ihana muisto.
Toivon ensimmäistä.
Tiedättekö sen hetken
4
332
Vastaukset
- sielunkumppani2
Minäkin vaalin vastaavanlaista tunnetta. Olo oli turvallinen piiiiiitkään aikaan. Jaksan uskoa että tiemme vielä kohtaavat, pelkkä ajatus saa hymyn silmiin saakka.
- liian katoavaista
Onni ei ole ikuista ja joillakin on taito löytää uutta tilalle
- lumikelloset
Välillä elämä saa onnelliseksi ja välillä elämä tuntuu kamppailulta. Elämä on kuin meren aallot. Odotan luonnon heräämistä. Olen ihan onnellinen.
- Palmujen alla aina vaan
Olen onnellinen elämästä:) mutta jokin etelän reissun jälkeen on muuttunut, tuntuu puristavan kaipaus palmujen loisteeseen ja sinne ihanien ihmisten joukkoon jotka jaksaa hymyillä kaikesta huolimatta, pari miestä teki minuun lähtemättömän vaikutuksen siellä ja haluisin mieheni kanssa vaan niin lähtee sinne etelään takaisin heidän luokseen, oon jopa ollu surullinen ja masentunut kun tultiin pois sieltä, kerroin myös kun vaihdettiin osoitteita noiden etelä miehien kanssa että on niin ikävä sinne että olen vaan itkenyt, myös mieheni on ymmärtänyt minua tässä ja ottaa aina kainaloon ja sanoo että me palataan sinne vielä:) kerroin myös niille miehille että on niin ikävä heitä ja sinne, he lohduttivat ja sanoi täällä he ovat kun me vielä joskus palataan, kuuntelen biisejä jotka tuo sen etelän tunteen ja ikävästäni, miten jotku voi tehdä lähtemättömän vaikutuksen että hautautuu vaan kuuntelemaan peiton alle biisejä, tuntuu että kun tultiin etelästä niin on vaikene ollut innostua mistään ja mikä noin voimakkaan tunteen on tehnyt, onko se että täällä Suomessa ihmiset on tottakai niin erilaisia ja sitä oppii näkemään erilaisuutta kun matkustaa, näen ihmisissä jotka ovat onnellisia vaikka ovat köyhiä mutta jaksaa olla iloisia ja pienestä onnellisia niin tekee sydämeeni ison vaikutuksen koska ne jakaa arvojani samalla, ehkä etelänmaista löytyy samanhenkisiä ihmisä kuin minä ja se vaikuttaa ehkä minuun niin voimakkaasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.744036Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92151Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2371406- 1531380
- 1161207
- 1121178
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721089Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik71056- 60994
- 35926