Mondeotkin Espanjasta

Myös Mondeon valmistuu siirtyy lopetettavasta Genkin tehtaasta laadukkaasta autonvalmistuksesta tunnettuun Espanjaan, josta saamme jo Focusta:

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288517741833.html
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Focus tehdään kyllä Saarlouisissa, eikös se oo saksassa?

Äänestä
  • Focukset tehdään tällä hetkellä Portugalissa, Espanjassa ja Saksassa.

    Äänestä

  • Wiki Pedia kirjoitti:

    Focukset tehdään tällä hetkellä Portugalissa, Espanjassa ja Saksassa.

    Onko parempi jos saa Saksassa tehdyn Focuksen? Sellaisen turkkilaisten kokoaman. Samoista osistahan ne kootaan joka maassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Byebye Gent kirjoitti:

Myös Mondeon valmistuu siirtyy lopetettavasta Genkin tehtaasta laadukkaasta autonvalmistuksesta tunnettuun Espanjaan, josta saamme jo Focusta:

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288517741833.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu