Juha-Pekka Väisänen kirjoitti netissä:Aika hyvin kirjoitti:
Hyvä esimerkki suuräänisestä vaikuttajasta on itse perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini. Espoon kaupunginvaltuutettu Soini on kulkenut kiltisti kokoomuksen talutusnuorassa ja hyväksynyt oikeistolaisen leikkauspolitiikan, saattanut espoolaiset lapsiperheet ja pienituloiset entistä tiukemmalle. Jussi Halla-aho puolestaan herää Helsingin kaupungin valtuustossa vain vastustamaan mitä tahansa asiaa missä mainitaan sana maahanmuutto, mutta hyväksyy helsinkiläisten palvelujen heikentämisen.
Hyvä esimerkki suuräänisestä vaikuttajasta on itse perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini. Espoon kaupunginvaltuutettu Soini on kulkenut kiltisti kokoomuksen talutusnuorassa ja hyväksynyt oikeistolaisen leikkauspolitiikan, saattanut espoolaiset lapsiperheet ja pienituloiset entistä tiukemmalle. Jussi Halla-aho puolestaan herää Helsingin kaupungin valtuustossa vain vastustamaan mitä tahansa asiaa missä mainitaan sana maahanmuutto, mutta hyväksyy helsinkiläisten palvelujen heikentämisen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Eiköhän hyvä veli näistä leikkauksista ole vastuussa yksin omaan Demarit ja Kokoomus. Tietystihän leikattava on, kun on kysymyksessä Sixpack hallituksen politiikka. Mutta syitä en tässä ala ruotimaan.
Kyllä meni seli,arki puolelle. Jus noin persu toimii.
Korosta..talutusnuorassa ja palveluiden heikentäminen.
Tuohan onkin hyvä idea laittaa kaikki persujen piikkiin mitä toiset puolueet tyrii? Ompahan ainakin syyllinen selvillä, ei tarvitse kiistää! Huva huva huva, sanoisi Pizza Enrico!
Hyvin osoittaa persujen vastuuttomuutta.
Koville ottaa Perussuomalaisten saama äänimäärä ja paikat ;)))
Kyllä nämä hartiat kestävät ja sisu sen kuin vain kasvaa!
Sanoi Linnunpelätin.
Ompa sulta harvinaisen tyhmä kirjoitus , ja toiset kahjot peesaa perässä.! Opppositiossa ei leikkauksista päätetä ne päättää maan hallitus. Nyt arvostellaan sitä jos perussuomalaiset ei räkyttäkkään koko ajan..? Eioo hyvä milleen , puhut tai et puhu leikkauksita. Mutta tuo vain kertoo sun ja Juha-Pekka Väisäsen puutteelisesta ajatuksenjuoksusta. Onneksi olkoon kummallekin , sekä sinulle että J-P Väisäselle .! Varma paikka Kokareiden SDP tai Keskustan puolueessa tuolla mielipiteellä on varmistettu ;-)
Toisinpäin. Keskustelun avaus koski kuntapolitiikkaa,jossa ei ole oppositiota. Lisäksi paljasti persujen kaksinaamaisuuden.z
Mites kävi Varkaudessa..? Vai ei kuntapolitiikassa ole oppositiota. Paljastit vain tyhmyytesi ..?
Ompa sulta harvinaisen tyhmä kirjoitus , ja toiset kahjot peesaa perässä.!
Opppositiossa ei leikkauksista päätetä ne päättää maan hallitus.
Nyt arvostellaan sitä jos perussuomalaiset ei räkyttäkkään koko ajan..?
Eioo hyvä milleen , puhut tai et puhu leikkauksita.
Mutta tuo vain kertoo sun ja Juha-Pekka Väisäsen puutteelisesta ajatuksenjuoksusta.
Onneksi olkoon kummallekin , sekä sinulle että J-P Väisäselle .!
Varma paikka Kokareiden SDP tai Keskustan puolueessa tuolla mielipiteellä on varmistettu ;-)
On sulla vaikea käsittää mitä ääneen sanotaan ja toinenkin lisäominaisuus myös mitä kirjotetaan.
Apinat mölisee sellaista jota apinat voi vai tulkita.? Täällä muuten kukaan ei sano ääneen täällä kirjoitetaan pelkästään..!!! Menikö lasten karusellissa aikoinaan parikierrosta liikaa kun kukaan ei muistanut ottaa pois....?
Jos nämä räkyttäjät ovat aikuisia niin voi voi ja vielä kerran voi
Persut ovat ainoat jotka yrittävät jarruttaa suomea suistumasta kreikan tielle.
Mutta turhaan sillä meillä ei ole enään paluuta, olemme tuhontiellä.
Kokoomusta äänestää n. 1milj aikuista suomessa onko meillä näin monta
oikeaa kapitalistia, vai onko joku työläinen käsittänyt asemansa väärin.
Ettekö puupäät nää mitä suomessa tapahtuu 60000 - 80000 työpaikkaa vuodessa
kiinaan, rahat ei riitä perustarpeisiin, mistä luulette saavanne ruuan pöytään kun
tuet lopetetaan. Lapset tarvitsevat jo nyt monenlaista tukea- ja turvaa, nuoriso
syrjäytyy, uutisissa katainen ja urpela ovat yhtä hymyä
Teitin elättäminen maksaa enempi Suomessa. Se on se Kreikan malli. Ylieläminen
Jopas on Urpilainenkin tänään vaisu Kreikan tilanteesta? Joko rupeaa som demuille tilanne valkenemaan! Toivottavsati Junttaporukka ei vie Suomea ihan niin suohon ettei päästä enää ylös!
Non onhan hyvä,että korot paukku ylös ja jne.
Työttömyys lisääntyy...
olla sitten ilosia.
Onko se pakko tehdä tahallaan syytämällä rahat Kreikkaan?
Aloittaja on hyvä ja katsoo käyrää, joka näyttää kuinka Suomen vienti vetää tällä hetkellä. Kenen syy?
Onko se toinen kovalevy tyhjä.
Lieksan kiuas käy kuumana .
Vauhti kovenee:
Perussuomalaisten uho ja jytkytys on paljoa puhetta, usein tyhjän päälle liimattua retoriikkaa ilman todellista tahtoa ja tekoja, joilla edistettäisiin perusduunarin asemaa.
Vauhti alkaa mennä jo liian kovaksi kepun kokoomuksen ja som dem puolueen kelkassa? Ei siinä mitään mutta kun kelkasta puuttuu jarrut ja ohjausvehkeet!
Ootellaanhan kun ne julkaisee leikkaus ja veronkorotuslistan ynnä Kreikan uusimman paketin niin katsotaan nouseeko kelkka jo ilmaan, vai meneekö peräti puuhun!
Toiset menne perse edellä.
Niinkuin nykyhallituksen politiikka!
Kuka istuu oppositiossa ojan pohjalla.