Miten teidän raskaus on edennyt?
Mulla kaikenkaikkiaan ihan hyvin.
Pahoinvointi kesti tosi pitkälle,varmaan 5 kk.
Sit verensokeri oli koholla ja hemppa alhaalla.
Nyt 8kk kaikki muut on ihan ok mut ongelmana on todella korkea verenpaine.Se on kyl sukuvika.
Silti mä tunnen itteni tosi huonoksi ihmiseksi ja et mä olen tehny jotain väärin.
Kai sitä vaan haluais olla täydellinen,mutta kuinka monella loppujen lopuksi raskaus sujuu ihan ilman mitään ongelmia?
Onko muilla tälläisiä ajatuksia?
raskauden vaivat
2
536
Vastaukset
- Lissu
Heh, täällä sitten toinen "huono" ihminen. Mulla tosin raskaus on edenny ihan normaalisti mutta tosi paha iskias vaivannu rv 16 asti. Esikoista odotan ja saa kyllä jäädä ainoaksi, on sen verran invalidi tässä ollu et yksin en ole pärjänny ja kivut aivan kauheita.
Olihan tota pahoinvointia, mutta vain 6 viikkoa. Närästystä on ollu, välillä oikein pahakin, ummetus vaivannu ja nyt kun helteet alko niin kädet ja jalat turposi.
Nyt lasken päiviä että milloinkas tuon maha-asukin saa syliin niin pääsisi jollekin niksauttajalle että ton selän saa kuntoon ja pääsee liikkeelle. La 29.9 et jonkin aikaa vielä.
Ihmeen ilonen olen kyllä ollu ettei pahemmin mikään masennus ole iskenyt, taitaa jotkut hormoonit vaikuttaa sillä olen muutenkin paljon tasapainoisempi ollut näin raskaana kuin normaalisti :) Mutta on sitä itkut tirautettu aina silloin tällöin kun särkylääkettä joutuu ottamaan niin on huoli pikkuisesta ettei sille koidu niistä mitään. Lääkärithän ne on määränny niin kaipa se on vaan niiden sanaan luotettava.
Kyllä sitä välillä miettii että minkälaista se olisi olla -ihanasti raskaana- niikuin noissa lehdissä hehkutetaan.
Mutta kyllähän tämän kestää, lopussa häämöttää kuitenkin niiiiin ihana paketti :) - justin
ihmeessä tunnet itsesi huonoksi ihmiseksi tai että olisit tehnyt jotain väärin?
raskaus on fyysinen tila jonka tarkoitus on tuottaa se lapsi,useimmiten aiheuttaa vaivoja ja hankaluutta matkalla-se ei ole mikään naisten täydellisyystesti eikä kilpailu ken on kaunein ja parhaiten voiva.
ja siis kaikilla on jonkunasteisia vaivoja ,jotkut tekee niistä numeroa toiset ei ja osa ei edes tunnusta että niitä on.
Nauti loppuraskaudestasi ilman turhia huolia
!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!632086Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka751384La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta
La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt131129- 1051032
- 94946
- 107802
Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa
Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko49649- 38564
Työttömät risusavottaan
Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus249538- 56527