Tuolla oli alla katsovalle osoitettu kysymys.
Kerroin tänään tunnustuksen eräälle ihmiselle menneestä. Todella isosta asiasta kysymys, joka on niin iso, ettei mies tiennyt mitä ajatella. Eli isyydestä kysymys.
Nyt kysynkin, että mitä tästä seuraa? Ahdistus oli sitä luokkaa, että oli pakko kertoa.
Kiitos, jos ehdit katsoa.
Kerroin tänään tunnustuksen eräälle ihmiselle menneestä. Todella isosta asiasta kysymys, joka on niin iso, ettei mies tiennyt mitä ajatella. Eli isyydestä kysymys.
Nyt kysynkin, että mitä tästä seuraa? Ahdistus oli sitä luokkaa, että oli pakko kertoa.
Kiitos, jos ehdit katsoa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pitikö tähän laittaa jotakin muuta? Eli sinkkuna elän ja muuttanutkin juuri. Tuo mies on suhteessa, mutta heillä ei ole lapsia. On minua myös nuorempi.
Mietin mitä ajattelee jne. Kunhan järkytykseltään tokenee.
Hei "isyys"!
En ollut vielä ehtinyt tähän sinun kysymykseesi paneutumaan, joten nyt vasta tätä luen ja en kyllä kovin hyvin saanut tästä kiinni...mutta sen vaikutelman saisin sinusta ja tästä miehestä jolle "salaisuuden" kerroit, että kertomasi ei loppujen lopuksi kuitenkaan muuta varsinaisesti mitään väleissänne, tarkoitan että en näe teille tulevassa seurustelupuolella yhteyttä tms.
Voi olla ihan helpotuskin (sinulle varsinkin) tuo mitä hälle kerroit, mutta jotenkin asian tuntuu olevan niin "epäselvä" ja kaukainen, aivankuin ei olisi tämän pv:n asia enää akuutisti.
Liittykä tuo kertomasi asia "tiettyyn menetykseen" tms. no, jokatapauksessa pääset sinäkin tämän kaiken yli ja ympäri vielä, pääset aloittelemaan omaa elämääsi kuin uudelta pohjalta ja uuden miesystävän rinnalla jne. Näen siis sellaisen sinulle löytyvän ja hyväksi havaittavan (sydämessäsi kellot kilisevät) jo häitä kohdatessanne:). Mies on läheltä, siellä missä nyt asustelet, työelämässä hyvässä virassa ja muutoinkin asiat kunnossa ja sinä kruunaat sen mikä elämästään uupuu
Voi ihanaa kun olit vastannut. :)
Saanko kysyä, että minkälainen on mies, jonka kohtaan. Tuo sellainen, joka saisi sydämenkin syttymään?
Nyt olen sellaisen kohdannut. :) Asuukin ihan seuraavalla kadulla.