puff.fi kokemuksia?

Nonni kertokaa kokemuksianne puff.fi sivustosta? itse ajattelinj sieltä sähkötupakan tilata ja nesteet, onko nesteissä nikotiinia?
1411209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Nopea toimitus ja yli 9,90 euron tilaukset postimaksutta. Suht edullinen liike, mutta osa tuotepaketeista ei sisällä kuin sen yhdenlaiteen, kun monilla muilla tulee 2 laitetta. Nesteistä en tiedä itse tilailen puolasta n. viikon toimitus ajalla laitan linkin sivuille oheen.

http://ego2.pl/en/6-liquidy-plyny

Itse olen tilannut probyleeniglykolit 24mg tai 38mg nikotiinipitoisina ja pelkkänä probyleeniglykolina, johon olen laimentanut tuon vahvemman nesteen lisäksi mausteita maun mukaan tobacco, desrtship, coffe, vanilla. ym kuukauden annos maksaa noin 20 € postikuluineen eli ei kovin kallistakaan. Laittaa pienen karamellin pakettiin mukaan kiitokseksi tilauksesta.

Äänestä

onko nikotiinittomista nesteistä mitään hyötyä?:D

Äänestä
  • On jos olet tapatupakoitsija

    Äänestä

Arvomme facebook tykkääjiemme ja joulutarjouksen jakajien kesken 1 kpl INNOKIN iTasteVV sähkösavukkeen ja 2 vapaavalintaista nestepulloa. Osallistukaahan joukolla arvontaan

ps. nikotiinittomat nesteet toimivat käyttäjillä joilla riippuvuus on enemmänkin sosiaalista tai he ovat tottuneet tupakkaan, ei niinkään nikotiiniriippuvuudesta johtuvaa tupakointia.

T:Robert
Eciggykings
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=426475727407253&set=a.426246954096797.107879.389836174404542&type=1&theater

Äänestä

JÄRKYTTÄVÄT hinnat vielä tänäkin päivänä. Onko noita ihmisiä vielä jotka maksaa tuollaisia hintoja??? Luulisi että hintatietoisuus on helppo selvittää esim. lukemalla muutamia palstoja tai googletamalla. NAurettavaa kehua niitä toimitusnopeuksia ja asiakaspalveluita ne on ihan samaa tasoa kaupoilla jossa tuotteet maksaa 50% vähemmän

Se mikä tulee mieleen tuollaisesta hintojen kiskonnasta on se että asiakasta pidetään todella tyhmänä. Herätkää, sitten täytyy tulla vielä tänne palstalle tyrkyttämään omien kauppojensa tuotteita. Miten on kauppias eikö kauppa käy ryöstöhinnoilla vai miksi tänne noita tyhmiä kysymyksiäsi laittelet?

Äänestä

Tulee huono olo kun lukee tätä kun ihmiset ei tiedä paskan vittuakaan mitä puhuu. Älkää ostako niita 2 laitteen pakkauksia ne on ihan helvetin paskoja maku on paska höyryä tulee vain vähän kaikki ohuet paskat on huonoja ostakaa kunnon röökit joku halpa modi saa jollai 70 iha perkeleen hyvän itellä ekana laitteena oli kanger subbox nano makso 80. Ja niissä nesteissä lukee jos niissä on nikotiinia jos niissä on merkintä 0mg niin se on nikotiiniton

Äänestä
  • Ei tainnu olla paljoo subboxei 2012 vuonna

    Äänestä

puffilta voi kätevästi tilata laitteen varaosia. Tulee kätevästi postilaatikkoon parissa päivässä .Eikä mene postimaksuja kun yli 9.90€.

Äänestä

Vai nopeaa!! tuo puff finland nähtävästi kusettaa ja pahasti.

tilasin kaks viikkoa sitten tavaraa ja tuli kaks tilausta samalla kertaa, ENSIMMÄINEN JA VIIMEINEN eivät nähtävästi oo lähettäneet koko pakettia helppo kusettaa kun lankesin tuohon kirje lähetykseen, rahat meni ja tavaraa ei koskaan tuu. Maksu on kyllä mennyt perille , se on tarkistettu. VAROKAA. Noita virolaisia.

Äänestä
  • Olethan ollut yhteydessä puffin asiakaspalveluun ??

    Syyllinen kyllä on nimeltään suomen posti, sinne kannattaa myös olla yhteydessä...

    Lainaus foorumilta " 13. ja 14.10. sekä 19. ja 20.10. on ollut postilla häikkää, koska näiden päivien toimituksista on melko monta saapumatta. Yksi asiakas tänään ilmoitti, että 19.10. postitettu on löytänyt tänään 28.10. perille ja niinkin kauas kuin Espooseen."

    Oletko tilannut tavaraa juuri noilla päivämäärillä ???

    Jos Puff tahallaan tuota tekisi, niin loppuisi liiketoiminta aika pikaiseen ;)

    Puff oli vielä keväällä ihan suomalainen, mutta joutui siirtymään viroon (varasto on edelleen suomessa), koska sääntösuomi iski ja kohta iskee vielä uusi tupakkalaki :(

    Itse tilaan jatkossakin Puffilta mitä tarvitsen ja mitä Puffilta ei löydy, niin se sit jostain muualta....

    Äänestä

mielenkiinnosta paljon noin puffin halvin sähkötupakka maksaa?

Äänestä
  • Ei voi tietää. Valikoima vaihtelee joka myymälässä 50€ ja sen allekkain kyllä saa laitteen

    Äänestä

  • Ei tarvi ku 20€ laittaa niin saa jo jotain laitteita.
    En tiedä kuinka hyviä ne on, mutta jos hinta on tärkein niin 20€ ei paha ole.

    Äänestä

Kannattaa EU:n sisältä tilata nuo vapet saa halvemmalla ja tulee perille. Suomessa hankalaa kun pitää nesteetkin itse sekoittaa. https://nico.expert tuolta löysin kertakäyttö vape kauppoja jossa myydään Kubik, Tornado Maskking yms muita vapeja!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


junaheura kirjoitti:

Nonni kertokaa kokemuksianne puff.fi sivustosta? itse ajattelinj sieltä sähkötupakan tilata ja nesteet, onko nesteissä nikotiinia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu