vetokoukku B-vectraan

opeliksi

Terves.

Pitäisi laittaa vetokoukku vectraan. Mitä maksaa ja pitääkö viedä merkkihuoltoon? Ei tarvitse olla irroitettava. Jostain muistan, että sen voisi asentaa itsekin, jos laittaa tyyppihyväksytyn ja mallikohtaisen?

3

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aikanaan

      Jep, ei muuta kun käyt ostamassa koukun ja laitat kiinni, pari reikää joutuu takakontin pohjaan poraamaan. Muistaakseni johtosarjaa varten on takapaksissa reikä valmiina. Vielä kun hankit sellaisen johtosarjan joka liitetään takavalon ja sen johdon väliin valmiilla liittimellä niin jo on helppo homma!

      • Koukku

        merkkiliikkeeseen. Sanovat että menee 2,5h ja
        takapuskurin joutuu irrottamaan hinta 160€ työ.
        Paskapuhetta, ei tarvii irrottaa puskuria ja hinta
        missä tahansa korjaamolla alle 100€. Johdot helppo
        laittaa,liittimet löytyy.


      • masa
        Koukku kirjoitti:

        merkkiliikkeeseen. Sanovat että menee 2,5h ja
        takapuskurin joutuu irrottamaan hinta 160€ työ.
        Paskapuhetta, ei tarvii irrottaa puskuria ja hinta
        missä tahansa korjaamolla alle 100€. Johdot helppo
        laittaa,liittimet löytyy.

        homma edessä. Veccu DTI 2.0 -00 käyt.otto 5/00. Otin takaa kynnyskotelon irti ja siellä oli johtonippu takavalolta toiseen ei muuta, mihin valmiiseen pistokkeeseen se liitetään kuten esim motonetin siv. käy ilmi. Ryöstäjilläkö kuten muinoin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2152
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1805
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      237
      1306
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      875
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      136
      813
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      726
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      699
    Aihe