uudet valot

Toistan täällä kysymyksen Ford-palstalta

Tuontiauto Mondeo 2.0 Turnier vm -95. Katsastus meni muuten kiitellen läpi, mutta etuvalojen pystysäätö puuttuu ja vaaditaan.

Uudet kääntömoottorit ym. sälä voi maksaa satoja euroja, Fordin huollon mukaan käytettynä jostain saadut valokuvut moottoreineen on ainoa järkevä vaihtoehdot. Mistä kannattaisi yrittää?

Seuraavista ei ainakaan heti löytynyt

http://www.autovahinkokeskus.fi/
http://www.varaosahaku.fi/
3424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En ole varma, mutta hyvällä tuurilla mondeosta löytyy jo valmiina johdotukset valojen korkeussäädölle. Kannattaa myös tutkia vanhat umpiot ja katsoa löytyykö niistä valmis paikka korkeussäätö moottoreille. Jos ei, niin minulta löytyy -96 mondeosta peräisin olevat umpiot. Säätömoottorit puuttuu, mutta molemmissa on niitä varten paikka. Katselin että motonetissä oli myytävänä säätömoottoreita mondeon valoihin 37.50€ kpl. Mutta jos umpioita tarvitset niin laitappa sähköpostia niin sovitaan niille joku kohtuu hinta.

Äänestä
  • Kiitos molemmista vinkeistä. Muutama johtolanka on etsinnässä vielä kesken, mutta pistä sinä silti mailia mulle, niin katsotaan. En saanut vastattua sun viestiin maililla.

    Äänestä

  • thanks kirjoitti:

    Kiitos molemmista vinkeistä. Muutama johtolanka on etsinnässä vielä kesken, mutta pistä sinä silti mailia mulle, niin katsotaan. En saanut vastattua sun viestiin maililla.

    Eipä näköjään tuo sähköposti-kenttä periydy sivuille asti mitenkään, joten mailaa arto . kojo @ kalastus . com

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mondeoon kirjoitti:

Toistan täällä kysymyksen Ford-palstalta

Tuontiauto Mondeo 2.0 Turnier vm -95. Katsastus meni muuten kiitellen läpi, mutta etuvalojen pystysäätö puuttuu ja vaaditaan.

Uudet kääntömoottorit ym. sälä voi maksaa satoja euroja, Fordin huollon mukaan käytettynä jostain saadut valokuvut moottoreineen on ainoa järkevä vaihtoehdot. Mistä kannattaisi yrittää?

Seuraavista ei ainakaan heti löytynyt

http://www.autovahinkokeskus.fi/
http://www.varaosahaku.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu