Kokkolan kaupunginhallitus.
Ottakaa oppia liikenneministeri Kyllösestä, jos asioita pimitetään eikä hoideta virkavastuulla, niin kenkää vaan oli sitten vaikka itse pääjohtaja.
Kyllönen ei arkaile vaan sanoo:
Edustan väärää sukupuolta - - -. On paha paketti, kun ei ole munia ja on nuori, ministeri laukoo.
Ottakaa oppia liikenneministeri Kyllösestä, jos asioita pimitetään eikä hoideta virkavastuulla, niin kenkää vaan oli sitten vaikka itse pääjohtaja.
Kyllönen ei arkaile vaan sanoo:
Edustan väärää sukupuolta - - -. On paha paketti, kun ei ole munia ja on nuori, ministeri laukoo.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kuten Jari Tervo totesi: Suomen hallituksesta löytyy kolme ÄIJÄÄ, Merja Kyllönen, Henna Virkkunen ja Paula Risikko.
Voi meitä miesressuja...
Jos ei asioita osaa / hallitse , niin voi vetää ajojahtikortin ja vyöryttää syyt alaisilleen.
Kuten kyllöskä.
Onneton tunari, toivottavsti ymmärtää itte erota
"mies porukan ajojahti" niin kuin kyllönen kertoo. olisiko aika tuoda nimet esiin. en kylläkään usko siihen. ja nimiä ei tule julki koska sellaista ei ole tapahtunut. ps. kun on nainen niin kyllösen mukaan voi mokailla ja sen jälkeen syyttää muita. todellista suoraselkäisyyttä ministeriltä. en minä mutta muut.
Virkamiehet valmistelevat asioita, myös suunnitelmat, kustannuslaskelmat ja muut asiaankuuluvat selvitykset.
Ministerillä on kyllä vastuuta ja asioiden halintakin on hanskassa, kun huomaa että on aina tehty väärin ja väärintekeminen jatkuu, niin antaa potkut töpeksijöille.
Kyllönen siivoa entisten ministereitten huolimattomuutta, antoivat mennä kun ei kukaan huudellut perään.
Jos vatuttaa se johtuu vain kateudesta, että joku tekee muutakin kuin hiihtää perässä.
Kepulikonsteille loppu, menkää välillä vaikka Kanariansaarelle ottamaan aurinkoa.
Piste
Juuri näin.
Saattaapi tosin useita vatuttaa ihan periaatteellisista syistä.
'Nuori, nainen ja kaiken kukkuraksi vasemmistoliitto'...
APUVA!!!
Näinhän se on, jos et tee mitään, niin oot saamaton nahjus, jos sitten teet niin kuin pitää tulee isot lättäjalat tallatuiksi.
Ryhtiä kaivataan kaikilta, jotta Suomi saadaan nostettua siitä alennustilasta johon harhaan johdettua kansaa on vuosikausia juoksutettu.
Maaseudulle tietöitä ja maatalouskoneille tietöitä näinhän se on mennyt, kun rahat eivät ole riittäneet, niin valtiolta on tullut "lisäbudjetti".
Jakovarat, veronkevennykset suurituloisille jne.
Ettekö huomaa,että Kyllönen on todellinen uhka hyväveli-systeemille. Vapise vanha valta!
Lisää Kyllösiä, niin Suomi pelastuu, Kyllösen ei tarvitse kysyä neuvoa edes paavilta.