koirani tuli tiineeksi

koirani sai karjalan karhukoiralta meisseliä noin kuukausi sitten.
Nytse on tiineenä.
mitä tehdä...jouluna ilmeisesti tulee pentuja.
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Opiskelet tietysti tiineysajan hoidon, madotukset ja valmistaudut kätilöksi.
Hankin tarvikkeita kuten peti ja suojattu tarha-aitaus koiranpennuille, ettei joka paikas kaahi.
Sopivat pienet kupit yms. Varaat eläinlääkärin numeron esille.
Valmistaudut pentujen madotukseen aikanaan.
Alat kysellä tuleville pienokaisille kotia jo valmiiksi luovutusaikaa varten.
Seuraavaa kertaa ajatellen, leikkautasitten naaraasi tai hanki ehkäisypillerit. Ja jos näköyhteys vahinkoastumiseen, voi viedä vielä kiireesti eläinlääkäriin aborttipiikille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


trupaduuri kirjoitti:

koirani sai karjalan karhukoiralta meisseliä noin kuukausi sitten.
Nytse on tiineenä.
mitä tehdä...jouluna ilmeisesti tulee pentuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu