Kertokaa, miten voitte olla kummeina lapsen elämässä avioerojen jälkeen.
Toivon hartaasti, että ette unohda lasta, vaan kaikesta huolimatta pyydätte kyläilylupaa lapsen lähiperheeseen aina merkkipäivien aikaan, sillä se kuitenkin on lasten todellinen koti. Sen toisen vanhemman luona on vain pikavisiittejä lapsellakin, ei sinne pidä järjestää mitään salakekkereitä.
Hyvät kummit
3
201
Vastaukset
- väkisinhirviölle
Hyvä aloitus muuten mutta mitä väliä sillä on missä kummit lapsiaan tapaavat? Tiedän tapauksia, joissa esim. lähivanhempi on riitaantunut niin verisesti lastensa kummien kanssa että sinne meno ei tule kyseeseenkään ja olisi varmasti lapsillekin traumaattista.
- RajansaKaikessa
oikeassa olet. Emme todellakaan tule menemään lähivanhemman kotiin ennenkuin on korjannut vääryytensä. Yritämme saada etävanhemman kanssa sovittua jonkun päivän, jolloin voisimme käydä siellä. Emme ole muutenkaan siellä vielä käyneet, joten on siinäkin mielessä varmasti rohkaiseva kokemus myös lapsille ja etälle.
- debaatti
Sun asenne on kyllä omituinen. Pelkäätkö siis että kummit valitsevat mielummin etän luona vierailun lähin sijaan? Eihän se ole tervettä jakaa noita koteja noin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323037Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b2012663Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1161296Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411248- 721146
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3031143Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721101Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin91043Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211035