Hei missä kaikkien kunnallisvaaliehdokkaiden kirjoitukset nyt on kun vaalit on käyty?
Ei paljon yleisön osastoilla kirjoitella epäkohdista eikä muustakaan.
Arvasin,pellejä joka pää. Asiat loppu hyvin lyhyeen.
Ai niin nythän tärkeysjärjestyksen kärjessä on oma palkka!!!
Mites Ratamo?.
Tarkalleen ottaen tämä Raimo Hovi on pikkasen pihalla hyvästä rakennuspaikasta kun Vartissa väittää, että hyvää rakennuspaikkaa ei tarkalleen ottaen ole.
Ja täyttä dibadaabaa tähän kohtaan.
Otappa nyt selvää,jos on rakennettu vesistön päälle tai muuten,huonoon paikkaa.
Onko siellä ollut tarjolla parempaa rakennus maaperää?Saatikka tilaa yleensäkkään muualla.
Aika hyvä tuo tarkalleenottaen.
Nythän puhutaankin rakennuskustannuksista paikkojen osalta. Onhan ne tehnyt kuuhunkin rakennelmia että sehän se ei ole se pointti tässä hommassa. että minne pystyy rakentamaan.
Vaan että onko edullisempaa rakentaa jonnekkin muualle!!!
Elikkä nyt mennään taas vähän väärille raiteille ja yritetään hämätä kuntalaisia.
Ei tämäkään nyt mitään rakettitiedettä ole mihin kannattaa rakentaa ja mihin ei.
KOUVOLA ;KOUVOLA;KOUVOLA
7
261
Vastaukset
- ryhtiä hommaan
,,, ja kuka rakentaa. Onhan aivan luonnollinen juttu että noin mittava ja vaativa kohde kilpailutetaan normaalilla tavalla.
Säännöt koskee myös jopa Kouvolaa.
Kyseessä on niin mittava sijoitus että suositan sen unohtamista. Näissä kuvioissa ei parane kulken pää pilvissä.
Eli pikkuhiljaa kuusaanmäelle laajennusta. Etsikää myös sellaiset suunnittelijat että tekijät ettei tarvi joka kesä rempata .
Onhan tuo jo vitsi, jos mäen päällä on jatkuvaa vesivauriota.
Niin, myöskin pikku puro kävelykadulla. Eikös konsulentti osannut, vai söikö kaikki määrärahat. - likainen suomi
Erinomainen selvennys sumuroinnista. Tosin vika alueelta ja vika puolueesta,
mutta tuollaista, härskiä menoa sitä täälläkin touhutaan.
Kouvolassa ilmiö kulkee ukkomafin nimellä. On toiminut vuoskymmeniä.
Nyt meillä on ylisuuri hallinto. Eivät tee mitään. Joka hommaan konsulti junailemaan mitä ukkomafia sanoo.
Tämä estää Kouvolaa toimimasta ja synnyttää velkaa
- ihmeen hieno kylä
Aloittaja kirjoittaa vähän mutta sitä enempi asiaa.
Vuosikymmeniä jatkunut venkoilu hallinnossa on jo niin luontevaa että eivät nuo vesipäät tajua tervettä toimintaa - H2o,ph
Vesi on sentään puhdasta luonnontuotetta,siellä täytyy olla vahvemmat liemet päässä,ei muuten tultaisi ehdottamaan suota rakennuspaikaksi.
- hyväsiitätulee
Asijantuntijat vauhdissa.
- lapsille myrky,velat
Suo on siitä kiva että sen kuivaaminen pumppaamalla ei onnistu. Pintaojilla saadaan metri turvetta kuivemmaksi mutta tässä sekään ei auta, koska tehtaan kaatopaikalta valuu uutta tilalle.
Kouvolan päättäjiltä voi tulla aloite että pumpataan kymijoki tyhjäksi ja sitten kuivalla pohjalla kävellään ja kasataan dioksiinit talteen.
Aikataulu asialle. Vähän hakusessa, mutta sota-ajan vaaralliset pommit poistettiin 60 vuodessa,että toivossa on hyvä elää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613131Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433077- 422427
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa952112- 311893
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271780- 481606
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä841387- 391290
- 811122