Omakotitalo rakenteilla ja mahdollisuus varastoida tavaraa ovat hyvät, joten kannattaa käyttää talvietuja yms.
Mikä on hyvä aika (edullisin) pyytää tarjoukset keittiöistä? Tai onko yleensä hintaeroja vuodenaikojen välillä?
Mikä edullisin vuodenaika
Keittäjä
1
471
Vastaukset
- Keittiöguru
Ei kalustetehtailla ole kausihinnoittelua mitä pystyisi etukäteen kalenteriin määrittelemään. Tuotantokapasiteetin seuranta omalta osaltaan voi vaikuttaa hinnoitteluun, joskin senkin vaikutus kuluttaja-asiakkaalle on hyvin marginaalinen.
Rakentajan neuvoisin tekemään kalustehankinnat mahdollisimman varhaisessa vaiheessa projektia, mielellään jo silloin, kun talo on vasta paperilla. Näin varmistat kaikkien suunnitelmien yhteensopivuuden ja itse työ rakennuspaikallakin sujuu vaivattomammin, kun on kalustekaaviot olemassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101074
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264596Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17585- 65531
- 93521
- 26502
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47427