Suntivarrella miestä puukottanut sai tapon yrityksestä kovan ja ehdottoman vankilatuomion, joten oikeus tapahtui vai mitä mieltä olette tuomiosta?
http://www.kp24.fi/uutiset/322160/Puukotuksen-uhri-valikoitui-sattumalta-tuomio-tuli-tapon-yrityksestä
http://www.kp24.fi/uutiset/322160/Puukotuksen-uhri-valikoitui-sattumalta-tuomio-tuli-tapon-yrityksestä
Vastaukset 27
Vanhimmat
H'mm aika kova ja niin pitääki olla toki tossa paino vanhat rikkeet päälle, et kait toi ny sai ansionsa mukaan mut noi kaverit jokka pääsi ehonalaseen hatuttaa kyllä.
nii oli mut tulipaha lusittua
onko pylly kipeä?
Luojan kiitos tuo sai neljä vuotta neljä kuukautta linnaa, koska olisi voinut selvitä vaarinpotkija kakaroiden tavoin ehdollisella mutta nuo ehdonalaistuomiot pitäisi ehdottomasti suorittaa jalkaseurantapanta koivessa kotiarestissa, koska uusivat takuulla rikoksensa eivätkä tapaa jäädä kiinni senverran niitä on vieläki karkuteillä.
Eipä puukota ainakaan ketään Kokkolassa vähään aikaan paitsi vankilasta en tiiä ko voihan se paeta ja tulla kostaan, hyh hyh pelottava tyyppi.
Ensikertalainen istuu vain puolet tuomiosta. Nuori tietääkseni ei sitäkään, kolmanneksella päässee.
Toivottavasti tuo "huumerakki" istuu pitkään.Lian lievä tuomio!
No nykkö son joutunu linnaan niin kertokaas mitä kaikkee muuta toi rettelöi?
varastelen tikkareita ja haistelen satuloita :D
Anna noitten apinoitten mielipiteiden olla omassa arvossaanVille!Näit sattuu....
Ai tuota parin vuoden kakkua pidetään kovana täällä.
Kopsaan vähän vastaavan tapauksen Teksasista, missä on vielä maalaisjärki voitolla
.Midland man sentenced to 40 years for drunken knife attack
The victim and the defendant were not acquainted, court officials stated.
The victim's stab wounds were mostly superficial; he was treated by paramedics at the scene and released, court documents showed.
40 vuotta olis vasta huippuu ollutkin.Jenkki tyyli tännekkin.
Puukotus tuomion saaneen nimi on julkaistu Keski-Pohjanmaa-lehden uutisessa 22.11.2012 torstaina ja luin puukottajan lyöneen uhria 3 kertaa kääntöveitsellä selkään sekä myöhemmin harmitelleen "veitsen terän olleen liian lyhyt ja todenneen Suntin sillalla kahdelle muulle nuorelle -taisi tuo jätkä saada puukosta" puukottaja oli myös aiemmin todennut mm, että "jos ei väistä niin kylmä tulee". HUH HUH!!!
Voiko tuollainen rääväsuu selvitä itse vankilassa hengissä epäilen.
Helekutti tä kaupunki on väkivaltainen!
Pelle, siis puukottaja. Pitäisi vetää kunnolla nekkuun ja lusittaa vähintään 8 vuotta että oppisi olemaan ihmisiksi. Sen jälkeen kun tuomio lusittu, niin tarvisi valtion toimesta vetää turpaan kerran viikossa parin vuoden aikana. Tollaiset apinat pitäisi viedä saunan taakse ja .......
Kaikille ei tuu keparilehtee himaan mut onneks sen sai lukea niitten veppisivulla näköisversiona halpaan hintaan ja nyt määki tiiän sen jätkän koko nimen ja saan kysyä kööreiltä ketä sen kaverit oli niin tietää kiertää kaukaa.
Tyyppi on saanut tuomion joten nimen paljastaminen on laillista. Olihan se lehdessäkin julkaistu.
VILLE PETTERI LARSEN.
Sen kannattaa ottaa oma viienkilon tummelipönttö mukaan, ko se toimii paremmin, ku sellikaverin kalteri kiskovaseliini _öö_?
BTT
Mitenkäs terrorismin yhteys tapahtumaan ? Onko selvitetty ?
tapahtu kymmene vuotta sitte
arkistoitu keissi
Oliko se Piku vai Makkonen?
istunu jo tuomion ja millo vaan joku voi kopioida ja toistaa rikoksen
Saksassa jo kopioivat tämän puukkoiskun. Lehesä puhuvat.