Lyhyt oli kuin kanan lento tuokin tarina.
Cactus yrityssaneeraukseen
7
744
Vastaukset
- Ei olis kannattanu
Birgen uskoo kaikkii "asiantuntijoita" vaan pitää wanhasta kiinni,näin sitten käy.
- veti mukanaan
Ihan arvattavissa oli tämäkin juttu. Kai sen tiesi etukäteen... :D
- kepappia roskiksesta
Kyllä joku sukulaispoju avaa kohta siihen toisen paikan eri nimellä.Ei mene edes kauaa.Ehdotan nimeksi kebabtornia.
- Ravintolabisnes
Bar Coco on loppunut ja liikehuoneisto on tyhjänä. Todettu ke 13.2.2012.
Mites konsernin muut ravintolat Ulvilassa?- ¨+¨+¨+21
Toiminnassa.
- businesta
¨+¨+¨+21 kirjoitti:
Toiminnassa.
Eikös kaikki konsernin ravintelit ole listalla... näin kuulin.
- pimpula7
Jos ovat saman toiminimen alla, niin käsittääkseni vaikuttaa kaikkiin. Mutta onko cocon kiinnilaittamisen syynä konkurssi vai oma päätös?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075240Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813716SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt663602Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers193539SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun433159Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062360SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412346Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312204Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762140Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922079