Perin arvelluttavia tuon Lavian Suomelan koulun entisen rehtorin touhut sikäli, kun koulun työhuoneen tietokone pursusi, jos mitä pornoa.
Mitkäs ovat kansalaisten tunnelmat moisesta ällöttävästä harrastuksesta?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012112216362489_uu.shtml
Rehtorin synkkä salaisuus?
9
951
Vastaukset
- Terveisiä kriisikunn
Kiitos kysymysätä. Ei tääällä mitään pahempaa hätää, kriisikunta tarjoaa asukkailleen kriisiapua yötä päivää.
- von Lagerbom
Minua ihmetyttää se, miten joku tiesi asiasta tehdä ilmoituksen. Oliko työtoveri, siis joku opettajista. Toiseksi ihmetyttää mistä rehtori oli sellaista materiaalia saanut haltuunsa. Joskus takavuosina muistaisin lukeneeni jostain ettei sellaista saisi koneelleen ladattua, on kai jotkin estot..
- netti kiinni
Estoja ei näy rehtorilla olevan, ei henkisiä eikä muitakaan.TIetokoneiden juttuja voi kiertää mielensä mukaan ilman edes mitään isompaa osaamista.
"Heinonen kertoo tehneensä rikosilmoituksen itse sen jälkeen kun oli saanut vihjeen. Vihje tuli puhelimitse ulkopaikkakuntalaiselta naiselta.
- Hän osasi kertoa rehtorista niin paljon yksityiskohtaisia asioita, että asia oli tutkittava, Heinonen kertoo."
Onko rehtorin entinen heila joka kostaa kun rehtori jätti vai mikä vosu tuo mahtaa olla?Sietäisi tutkia myös tuon eukon puuhat, voi olla pedofiili itsekin.
On todella vekkulia mitä kaikkea netistä löytyy tänä päivänä.Esimerkkinä CIA:n agenttien koulutusopas jossa opastetaan miten ihmiseltä saa nirrin pois helposti, tai miten tavallisista lähisiwan kemikaaleista voi kotosalla sekoittaa muhevan pommin.
Uskomatonta.Koko nettti pitäisi sulkea välittömästi, säästyttäisiin paljolta paskalta. - Pönde-Pena
Aika veikeää tämä nykyaika. Keskusteluketjun otsikkona on:
"Rehtorin synkkä salaisuus?" Jossa viitataan lapsipornoa sisältäneeseen tietokoneeseen ja keskusteluketjun välissä on Google-mainos jossa lukee:
Syysloma
Koko perheelle tekemistä liikuntaseikkailupuistossa
www.hoplop.fi
Sopii väliin kuin Marttakerholainen ilotaloon.... heh ja höh - antipedari
Älkää vielä miestä lyökö. Tässä on sen verran outoja juttuja liittyneenä, että sen pornon on voinut sinne joku muukin ladata ilman että rehtori on missään vaiheessa edes huomannut.
- älä puolustele
Tyyppihän myönsi jo syyllisyytensä!
- Nälkä
Jotain positiivistakin Laviasta...sinne on avattu pitseria, suosittelen.
- toinen nälkäinen
juu, joka vaan ei oo hetkiin ollu auki :) Todella outoa...
- Hinkkis
Sivukylille ne muuttavat kaikenmaailman järkytykset palloilemaan. Saa olla rauhassa.Voiko tuollaista edes uskoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 12710462
- 525060
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422261Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052078- 281976
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131611Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411432Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta281093Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v311041Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54987