feikkitimantti?

tiina

haat on jo kohta eika olla ostettu viela sormuksia. ongelma on se, etta pelkaan kadottavani sormukseni joskus tulevaisuudessa, ja siksi en haluaisi kallista sormusta (olen tiputettut useamman korviksen viemariin ja kadottanut pari sormusta jne..). se malli, jonka kuitenkin haluaisin, on aika tyyris.

onko mielestanne jotenkin huono juttu, jos vihkisormuksen kivi ei ole timantti eika muukaan jalokivi, vaan puolijalokivi? enta jos paadyn johonkin jalokiven nakoiseen puolijalokiveen, joka olisi 1 karaatin kokoinen, niin kehtaanko sanoa kavereille ettei se ole jalokivi, vai pitaisko valehdella etta se on?

onko kellaan puolijalokivea vihkisormuksessaan?

5

1284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gill

      Älä nyt ainakaan ala kusettamaan valetimanteillasi!
      Jos et halua stressata kalliin timantin hukkaamista, ni osta sitte halpa.

    • Janna

      Hankit tietenkin juuri sellaisen sormuksen kuin haluat ja katsot tarpeelliseksi. Vaikka siinä olisi asvaltinmurunen. :D Mitäs se kenellekään kuuluu. Eikä sinun tarvitse mitään selitellä. Nykyään aika monikin valitsee jo ihan muun kuin timanttisormuksen vihkisormuksekseen. On värillisiä kiviä, kivettämiä, aivan mitä vain.

    • osta

      Mikäli sormuksesi on oikein kokoinen se ei kyllä mihinkään itsekseen häviä. Nornaalielämässä sormusta ei tarvitse kovin usein poistaa sormesta ja siksi kannattaa ottaa sen verran napakka koko ettei se siitä itsekseen katoa.

    • rouva -99

      Kyllä musta voi ihan suotta kertoa kavereille
      ettei ole aito timantti!
      Mitä se oikeestaan kellekkään kuuluu ja ei se
      "rakkaus" ole timantin aitoudesta taikka koosta kiinni... (itellä vihkisormuksena tsirkkoneita)
      voipi olla väärin kirjoitettu mut eipä se mua kaada,ja onnellisia silti ollaan!!!

    • December's Bride

      Itse olen menossa naimisiin joulukuussa. En ole koskaan pitänyt timanteista joten en myöskään niitä halua vihkisormukseeni. Mulle merkitsee enemmän se, että menen rakastamani miehen kanssa naimisiin kuin se kuinka monta timattia sormuksessa on... Sormuksen pitää olla just sellainen kuin itse haluaa, sillä eniten sillä on merkitystä kantajalleen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      336
      701
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe