Onko kukaan käynyt USAn puolelta Tijuanassa? Suositteletteko?
reissu Tijuanaan?
pablo
4499
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kerjaavia lapsia, huoria, asunnottomia, rahjaisia rakennuksia ja kaikenlaisia trokareita niin suosittelen paikkaa. Jos haluat nahda Meksikoa niin suosittelen matkustamaan kauemmas sisamaahan.
Suurin yllätys minulle oli kun näin että 12. kaistainen (muistaakseni) moottortie loppui ja soraiset kiviset kadut tulivat vastaan. Jo silloin kun kävin siellä niin minulle suositeltiin että älä mene omalla autolla vaan ota San Diegosta Mexikkolainen turisti bussi niin rajan ylitys onnistuu parhaiten. En tiedä miten nyt kun rajalla tarkastukset ovat lisääntyneet.
Muuten jos kerran käy San Diegossa niin suosittelen Tijuanaa sen erillaisuuden perusteella.
Oma tyttöni muuten lähti tänä aamuna ajamaan Etelä Kaliforniaan ja hänelle suosittein pistäytyä Tijuanassa. Hän on vasta 19 vuotias.
olin kolme viikkoa sitten, mentiin paikallisen San Diegon kaverin kanssa yli, viisumia et tarvi, muista pitää kuitenkin passi ja vihreä kortti mukana paluuta varten.
Elikäs ihan jees paikka, edullista, mutta kerjäläisiä ja kaupittelijoita joka puolella,
aika huonot kadut ja taksit 70-80 luvun alun chevyjä, tinkiä kannattaa ym. Kävin itse Hard Rock Cafesta ostaan paidan ym. Lämpöä noilla seuduin riittää, tuon heinäkuisen päivän kun olin, oli 35 ja ylikin, eli juotavaa kuluu!
Käypä siinä vallankumouksen arkin luona, Tijuanan maamerkki, muuten pyöri ihmeessä alakaupungilla
Hyvää matkaa Baja Californiaan, Tijuanaan!
Käsittääkseni jenkeistä mexicon puolelle rajan ylitys menee ihan ongelmitta, mutta takaisinpäin tullessa voi kestää kauemminkin. Olen käynyt itse 10 vuotta sitten Tijuanassa ja tänä kesänä Mexico cityssä sekä Mexicon länsirannikolla. Tijuanassa kurjuus tiivistyy; kerjääviä lapsia ja aikuisia, kusi haisee, miehet seuraa (jos olet nainen!). Tänä kesänä näkemääni Mexicoa rakastin yli kaiken, Tijuanaa en niinkään. Mutta kymmenen vuotta välissä niin aikana kuin ikäeronakin voi selittää kaiken. Joten käy ihmeessä!