Galluppi :)

Mihin sellaisiin ruoka-aineisiin teillä on tullut raskauden aikana himo mistä ette ennen ole erityisemmin pitäneet tai ainakaan himoinneet?

Minulla piimä, viilit, appelsiinimehu ja jaffa.
4372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ennen en juuri tykännyt viilistä, ja nyt on tullut sitä syötyä. Samaten just piimä, opin tykkäämään siitä nyt raskausaikana. salmiakkia himoitsen, mut sitä oon kyl aina himoinnu...:)

Äänestä

- Gefilus rasvaton piimä, mikään muu piimä ei käy :o)
- Viili talkkunajauhon kanssa
- Raejuusto (aluks epäilin saako syödä mutta terkka antoi luvan kun se on kuulemma tehty pastöroidusta maidosta)
- Peruna
- Lihapullat
- Salmiakkimerkkarit

Äänestä

Minulla:
-salmiakki,
-suklaa (jota en muuten syö oikeastaan koskaan, kumma kun olen:) )
-Yleensäkin makea
-Kaalilaatikko ihan ihme juttu:)
-sipsit

Äänestä

Hedelmät! Aikaisemmin syönti epäsäännöllistä vaikka kaupasta niitä kotiin kannoinkin, mutta nyt niitä söis kilokaupalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


December kirjoitti:

Mihin sellaisiin ruoka-aineisiin teillä on tullut raskauden aikana himo mistä ette ennen ole erityisemmin pitäneet tai ainakaan himoinneet?

Minulla piimä, viilit, appelsiinimehu ja jaffa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu