10.1.-12 Hurghadaan...

tyttö 60 v.

Onko ketään,joka on käynyt Lomamatkojen kohteessa Hurghada ja hotelli Sea Garden? Kokemuksia? Olen käynyt kaksi kertaa Sakkalan puolella Finmatkojen kohteessa.
Käyttäytymiset, myyjät yms. tuttuja asioita.

6

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö 60 v.

      Siis vuosi on 2013!

    • Olet itserakas paska

      Haulla Sea Garden "Yhteensä 89 osumaa".

      Et sitten viitsinyt itse etsiä ja lukea, vaan päätit teettää homman muilla.

      • tyttö 60 v.

        Olipas epäystävällinen viesti!!!!


    • hyvähotelli

      Itse olen ollut kyseisessä hotellissa 3 kertaa. Ja ei ole muuta kuin positiivista sanottavaa. Huoneet ovat simppelit, välillä oli ongelmia suihkun kanssa sekä vessa ei aina suostunut vetämään :D Aamupala oli monipuolinen ja mauttava. Uima-allas alue on aivan ihana ja siihen paistaa aurinko koko päivän :) Allas on myös ihana. Henkilökunta on aivan mahtavaa, kun oppii tuntemaan niin huumori lentää :) Hotelli on todella hyvällä paikalla, noin 50m New Marinan satamaan ja noin 50m Sheraton streetille shoppailemaan ja syömään!!

      • tyttö 60 v.

        Kiitos vastauksestasi. Tuntuu, että on valinnutkin itselleni sopivan hotellin. Miten pärjäsit aktiivisten kauppiaiden kanssa? Muistatko jotain kauppaa, paikkaa, jota haluaisit suositella?


      • hyvähotelli
        tyttö 60 v. kirjoitti:

        Kiitos vastauksestasi. Tuntuu, että on valinnutkin itselleni sopivan hotellin. Miten pärjäsit aktiivisten kauppiaiden kanssa? Muistatko jotain kauppaa, paikkaa, jota haluaisit suositella?

        Aivan varmasti on hyvä hotelli valinta :) No paras taktiikka on olla niin ettei huomaakkaan kauppiaita, yrität samalla vähän sivu silmällä katella ja jos löydät jotain kiintoisaa niin sitten tinkimään :) Hinnasta aina pois vähintään -50%, mielummin enemmänkin. Kauppiaat on myös yleensä hyvin mukavia. Itse muistan hyvin vesipiipun oston, oli mukava kauppias joka tarjosi teetä, istuimme yli 2h ja puhuimme kaikesta maan ja taivaan väliltä ja samalla sain vesipiipun. Jos juot olutta, suosittelen Golf ravintolaa josta saa 6punnalla oluen ja siitä on mukava katsella sheratonin menoa :) Siinä Golf ravintolan vieressä on myös kiva hajuvesikauppa josta itse tein viimeksi ostokseni :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      349
      2997
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      301
      1463
    3. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      84
      1292
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1291
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1285
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1235
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      48
      1135
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      1037
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      24
      931
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      837
    Aihe