Heis! Oon kohta 5kk ikäisen pojan äiti ja kiinnostunut todenteolla noista superfoodeista. Niistä vaan löytyy tosi vähän mitään tietoa esim. imetyksen suhteen. Poika on osaimetyksessä nykyään, soseita syöpi jo paljon. Mutta mietin just, että kun monilla superfoodeilla (esim. chlorella-levä) on elimistöä puhdistavia ominaisuuksia, että kuona-aineet ja myrkyt poistuu, niin meneekö ne siihen maitoon ja sitä kautta lapseen? Onko kellä kokemuksia superfoodien käytöstä imetysaikana?
Superfoodit imetyksen aikana
5
442
Vastaukset
En suosittele levän käyttöä, siinä voi olla on vaikutuksia kilpirauhaseen ja sitä kautta vaikuttaa lapseen.
Huoletta taas voit käyttää Goji.marjoa ja puhdistukseen sopii vehnänorasjauhe, jos on mahdollista osta tuotteet luontaistuote liikkeestä, koska myyjät ovat saaneet koulutuksen ja heiltä voi aina kysyä.- ohjeistava tim
Sun kantsii juoda pontikkaa tai jos ei ole saatavilla, sitten oikein vahvaa kiljua.
Sitten sun lapsestasi tulee kaunis ja älykäs.- agentuuri-jim
Totta! Olen kuullut, että jos äiti imetyksen aikana juo paljon alkoholia, lapselle kehittyy hyvä alkoholinsietokyky, toisin sanoen ei aikuisena tule helposti känniin. Siitä on paljon hyötyä työelämässä, esim. Secret Servicen palveluksessa, pystyy ryyppäämään vastapuolen agentit pöydän alle ja saa heiltä samalla tärkeitä tietoja.
- ..kiitos
Eikö teillä ole muuta elämää kun käydä kirjoittamassa asiattomia kommentteja ihmisten julkaisuihin. Lapsellisempaa touhua saa hakea. Mutta jos se on teidän elämän ainoa huvi niin kaoottinen se teille sallittakoon.
- Tisututka
Voi yhhyreen kerrrran! Syö ny vaikka kotimaisia marjoja. Ihan ovat superfoodia nekin. Vai eikö kelpaa, kun ei ole niin eksoottisia ja osan saa ihan ite poimimalla mettästä?
Mitään puhdistusta et tarvitse jos olet terveellisesti syönyt.
Ja jos et, niin sieltä ne yhtälailla maitoon tulee, levien kanssa tai ilman.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää2082113puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo231764Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561395Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M2341380- 511201
- 611042
- 68997
Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul40986Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen
Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm307953Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?
Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel34889