vahvistin autoon??

aattelin laittaa takakonttiin 3 tai 4 subbaria ja aattelin kysyy minkälaisen vahvistimen nuo tarvii....
488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
Aloittaja

kaikki subit on 12"...

Äänestä

Riippuu mitä haet. Tuolla tiedolla on vaikeeta mitään ehdottaa. Paljonko on subeilla tehonkestoa yms. Näin äkkiseltään voisin ehdottaa rokkarin p2500bd vahvaria. Siinä riittää ainakin tehoa kolmelle subille.

Äänestä
Aloittaja

2 subia on "Pioneer TS-W304R" 300w max 1300w ja sitte on 2 vanhempaa subia varmaa jotai 200w mutta varmaa riittää nuo pioneerin subit kahestaa kun niistä pitäs irrota iha mukavasti ääntä... minkälaisen vahvarin ne tarvii?

Äänestä

ja paljonkohan niitten subien ohmi määrä on per subi,se ratkaisee melko paljon vahvarin hankinnassa.mutta mataliin ohmi määriin kykenevät vahvarit alkaa sitten olemaan jo hintavia ja tarkoitettu pää asiassa kilpailu/ammattilais käyttöön

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_10150510 kirjoitti:

aattelin laittaa takakonttiin 3 tai 4 subbaria ja aattelin kysyy minkälaisen vahvistimen nuo tarvii....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu